asfasdf ×

NázorObčana.sk

Taliani začnú vyrábať na Kryme olivový olej

 Aktuality

Stefano Valdegamberi, poslanec benátskeho regionálneho parlamentu (Taliansko), ktorý už v minulosti bol na Kryme ako člen oficiálnej talianskej delegácie, oznámil, že chce na Kryme zaviesť výrobu olivového oleja.

14 August
2017 07:27:41

 

Foto: Facebook

Investičný projekt spočívajúci v pestovaní olivovníkov a výrobe olivového oleja podporil na stretnutí s talianskym hosťom aj krymský premiér Sergej Aksionov. "Našli sme v Taliansku podnikateľov, ktorí sa zaoberajú výrobou olivového oleja a chceli by s nami v rámci tohto projektu spolupracovať," povedal Stefano Valdegamberi. "Sú ochotní prísť a osobne kontrolovať kvalitu výroby."


"Teším sa, že Stefano sem dnes prišiel nielen s politickými, ale aj s ekonomickými plánmi, ktorých cieľom je pestovanie olivovníkov," povedal krymský premiér Sergej Aksionov. "Nazdávam sa, že na Kryme je skoro rovnaké podnebie ako v Taliansku. Podmienky na pestovanie podobných kultúr sú tu preto vyhovujúce. Našich talianskych priateľov privítame s potešením. Všetky možnosti Krymu sú v našich rukách." Podľa Valdegamberiho bude projekt pestovania olivovníkov a výroby oleja prezentovaný na Jaltskom medzinárodnom ekonomickom fóre v roku 2018.


Je všeobecne známe, že na Kryme sa už dlhé roky pestovaniu olivovníkov venujú pracovníci Nikitskej botanickej záhrady. Pri príležitosti 205. výročia založenia tejto botanickej záhrady, ktoré pripadá na rok 2017, na území záhrady vysadili nový olivový háj v susedstve parku Montedor. Nikitská botanická záhrada vyrába nielen konzervované olivy, ale aj krymský olivový olej.

Taktiež talianska delegácia prerokovala s krymskými partnermi možnosti spoločnej výroby vína na polostrove. Ako uvádzajú miestne média, dohody o investíciách a spoločnej výrobe môžu byť podpísané už v priebehu tejto návštevy Talianov na Kryme.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1283x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius
,