asfasdf ×

NázorObčana.sk

Exprezident Litvy a súčasný europoslanec Rolandas Paksas obvinil súčasnú litovskú prezidentku Daliu Grybauskaiteovú, že je slúžka USA

 Aktuality

Bývalý prezident Litvy a súčasný europoslanec Rolandas Paksas na svojej internetovej stránke ostro kritizoval činnosť svojej „kolegyne“, súčasnej litovskej prezidentky Dalie Grybauskaiteovej. Označil ju za slúžku USA.

14 August
2017 07:33:31

 

Foto: Rolandas Paksas

Prízvukoval, že Grygauskaiteová to už ozaj prehnala: „Litva na čele s prezidentkou Daliou Grybauskaiteovou slúži záujmom USA. Militantná prezidentka tento týždeň „prekonala“ väčšinu európskych lídrov, keď vyjadrila absolútnu podporu a obdiv na margo rozhodnutia  amerického Kongresu o nových energetických sankciách voči Rusku,“ pripomenul.

„Grybauskaiteová sa ocitla osamotená, keď celá Európa vyjadrila svoje obavy kvôli krokom  administrácie Spojených štátov, ktoré môžu mať veľmi negatívny dopad na projekty v oblasti energetiky týkajúce sa záujmov celej Európskej únie. Grybauskaiteová nemá právo diktovať nové pravidla energetickej politiky EU. Predstava, že by Európa mala uvaľovať nové sankcie voči Rusku, sú v rozpore s oficiálnym postojom Bruselu,“ podčiarkol Paksas.

Poukázal na to, že počas vládnutia Grybauskaiteovej v Litve nenastanú žiadnu pozitívne zmeny a život obyvateľov krajiny sa k lepšiemu nezmení: „V reakcii na podobné výroky Grybauskaiteovej riskujeme okamžite stratiť solidaritu medzi členskými krajinami Európskej únie. Súčasný nárast cien a obrovské sociálne rozdiely nie je to nič iné, ako výsledok slúženia záujmom rôznych vplyvných zahraničných skupín a bruselskej byrokracii. A preto je naivne  sa domnievať, že  v priebehu budúcich dvoch rokov v Litve sa niečo môže zmeniť k lepšiemu,“ zdôraznil Rolandas Paksas.


Poukázal na to, že iba suverénne krajiny dokážu budovať demokraciu. A preto kladie takmer rétorické otázky, či sa súčasná vláda prihliada na skutočné záujmy litovského ľudu, celého obyvateľstva krajiny, a či sa v Litve dostatočne starajú o rozvoj demokracie a budúcnosť tohto národa?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1193x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 909x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1067x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1391x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,