asfasdf ×

NázorObčana.sk

Exprezident Litvy a súčasný europoslanec Rolandas Paksas obvinil súčasnú litovskú prezidentku Daliu Grybauskaiteovú, že je slúžka USA

 Aktuality

Bývalý prezident Litvy a súčasný europoslanec Rolandas Paksas na svojej internetovej stránke ostro kritizoval činnosť svojej „kolegyne“, súčasnej litovskej prezidentky Dalie Grybauskaiteovej. Označil ju za slúžku USA.

14 August
2017 07:33:31

 

Foto: Rolandas Paksas

Prízvukoval, že Grygauskaiteová to už ozaj prehnala: „Litva na čele s prezidentkou Daliou Grybauskaiteovou slúži záujmom USA. Militantná prezidentka tento týždeň „prekonala“ väčšinu európskych lídrov, keď vyjadrila absolútnu podporu a obdiv na margo rozhodnutia  amerického Kongresu o nových energetických sankciách voči Rusku,“ pripomenul.

„Grybauskaiteová sa ocitla osamotená, keď celá Európa vyjadrila svoje obavy kvôli krokom  administrácie Spojených štátov, ktoré môžu mať veľmi negatívny dopad na projekty v oblasti energetiky týkajúce sa záujmov celej Európskej únie. Grybauskaiteová nemá právo diktovať nové pravidla energetickej politiky EU. Predstava, že by Európa mala uvaľovať nové sankcie voči Rusku, sú v rozpore s oficiálnym postojom Bruselu,“ podčiarkol Paksas.

Poukázal na to, že počas vládnutia Grybauskaiteovej v Litve nenastanú žiadnu pozitívne zmeny a život obyvateľov krajiny sa k lepšiemu nezmení: „V reakcii na podobné výroky Grybauskaiteovej riskujeme okamžite stratiť solidaritu medzi členskými krajinami Európskej únie. Súčasný nárast cien a obrovské sociálne rozdiely nie je to nič iné, ako výsledok slúženia záujmom rôznych vplyvných zahraničných skupín a bruselskej byrokracii. A preto je naivne  sa domnievať, že  v priebehu budúcich dvoch rokov v Litve sa niečo môže zmeniť k lepšiemu,“ zdôraznil Rolandas Paksas.


Poukázal na to, že iba suverénne krajiny dokážu budovať demokraciu. A preto kladie takmer rétorické otázky, či sa súčasná vláda prihliada na skutočné záujmy litovského ľudu, celého obyvateľstva krajiny, a či sa v Litve dostatočne starajú o rozvoj demokracie a budúcnosť tohto národa?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1303x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1819x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1733x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1537x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,