asfasdf ×

NázorObčana.sk

Exprezident Litvy a súčasný europoslanec Rolandas Paksas obvinil súčasnú litovskú prezidentku Daliu Grybauskaiteovú, že je slúžka USA

 Aktuality

Bývalý prezident Litvy a súčasný europoslanec Rolandas Paksas na svojej internetovej stránke ostro kritizoval činnosť svojej „kolegyne“, súčasnej litovskej prezidentky Dalie Grybauskaiteovej. Označil ju za slúžku USA.

14 August
2017 07:33:31

 

Foto: Rolandas Paksas

Prízvukoval, že Grygauskaiteová to už ozaj prehnala: „Litva na čele s prezidentkou Daliou Grybauskaiteovou slúži záujmom USA. Militantná prezidentka tento týždeň „prekonala“ väčšinu európskych lídrov, keď vyjadrila absolútnu podporu a obdiv na margo rozhodnutia  amerického Kongresu o nových energetických sankciách voči Rusku,“ pripomenul.

„Grybauskaiteová sa ocitla osamotená, keď celá Európa vyjadrila svoje obavy kvôli krokom  administrácie Spojených štátov, ktoré môžu mať veľmi negatívny dopad na projekty v oblasti energetiky týkajúce sa záujmov celej Európskej únie. Grybauskaiteová nemá právo diktovať nové pravidla energetickej politiky EU. Predstava, že by Európa mala uvaľovať nové sankcie voči Rusku, sú v rozpore s oficiálnym postojom Bruselu,“ podčiarkol Paksas.

Poukázal na to, že počas vládnutia Grybauskaiteovej v Litve nenastanú žiadnu pozitívne zmeny a život obyvateľov krajiny sa k lepšiemu nezmení: „V reakcii na podobné výroky Grybauskaiteovej riskujeme okamžite stratiť solidaritu medzi členskými krajinami Európskej únie. Súčasný nárast cien a obrovské sociálne rozdiely nie je to nič iné, ako výsledok slúženia záujmom rôznych vplyvných zahraničných skupín a bruselskej byrokracii. A preto je naivne  sa domnievať, že  v priebehu budúcich dvoch rokov v Litve sa niečo môže zmeniť k lepšiemu,“ zdôraznil Rolandas Paksas.


Poukázal na to, že iba suverénne krajiny dokážu budovať demokraciu. A preto kladie takmer rétorické otázky, či sa súčasná vláda prihliada na skutočné záujmy litovského ľudu, celého obyvateľstva krajiny, a či sa v Litve dostatočne starajú o rozvoj demokracie a budúcnosť tohto národa?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 515x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 462x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 697x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 980x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,