asfasdf ×

NázorObčana.sk

Šéf OMV Rainer Seele: „Američanom nie je nič do našej spolupráce s Ruskom. „Nord Stream – 2“ je to zásadný projekt“

 Aktuality

Šéf rakúskej ropnej spoločnosti OMV Rainer Seele nie príliš diplomaticky pripomenul Washingtonu, že by nemal pchať svoj nos do spolupráce európskych spoločností s Ruskom. Tvrdí, že je to iba ich vec a Washingtonu do toho nie je nič...

14 August
2017 07:35:32

 

Foto: Screenshot Die Presse

Rakúsky denník Die P uviedol, že Rainer Seele kvôli americkým sankciám nemieni nič meniť na stratégii svojej spoločnosti: „Nové americké sankcie to nie je dôvod, aby sme menili našu obchodnú stratégiu vo vzťahu s Ruskom. „Nord Stream – 2“ je to zásadný projekt. A aj napriek sankciám USA budeme aj naďalej rozširovať spoluprácu s Moskvou,“ podčiarkol šéf OMV a pripomenul, že do toho projektu jeho spoločnosť už investovala 200 miliónov eur a preto kvôli Washingtonu nebude kaziť celú hru.

„Napriek snahám USA budeme pokračovať v spolupráci s ruským Gazpromom. Nebudeme meniť stratégiu. Pre rozvoj našej spoločnosti zostáva Rusko kľúčovým regiónom. Američania nám nebudú rozkazovať, ako máme pokračovať v našej práci v rozvoji Urengojských a južno-ruských ložísk na Sibíri,“ podčiarkol Rainer Seele.

Die Presse poukazuje na to, že šéf OMV trvá na realizácii projektu „Nord Stream - 2“ a prízvukuje: „Spojené štáty sa snažia obmedziť dodávky ruského plynu do Európy, aby dovážali sem svoj skvapalnený plyn. Ale zásobovanie energiou Európy je to záležitosť samotnej Európy, ale nie Spojených štátov. A navyše skutočnosť je taká, že drahší skvapalnený bridlicový plyn na európskom trhu s energiami je nekonkurencieschopný,“ podčiarkol šéf OMV.


„Vojnový pokrik „Amerika je nado všetko“ je skutočným medzníkom vo vývoji transatlantických vzťahov. EU musí reagovať a nakoniec sa stáť nezávislou a sebestačnou úniou. Z tohto dôvodu a z hľadiska Európskej únie  je „Nord Stream – 2“ pravdu povediac najdôležitejší projekt“, povedal v závere šéf rakúskej ropnej spoločnosti OMV Rainer Seele.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 441x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 519x 👤eugenius
,