asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Hill: Zakladateľ WikiLeaks Julian Assange sľúbil predstaviť dôkazy o tom, že Rusko sa nenabúralo do serveru Demokratickej strany

 Aktuality

Zakladateľ WikiLeaks Julian Assange sa stretol s americkým kongresmanom Danom Rohrabacherom na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, kde žije už niekoľko rokov, a prezradil mu, že Rusko sa nenabúralo do počítačov Demokratickej strany.

18 August
2017 20:46:37

 

Foto: Screenshot The Hill

V rozhovoru pre The Hill samotný Dana Rohrabacher prezradil: Assange mu povedal, že má dôkazy o tom, že Rusko nebolo zapletené do nabúrania do serverov Demokratov a zverejnenia pošty  americkej Demokratickej strany, pričom prisľúbil, že poskytne dôkazy Rohrabacherovi.

Dana Rohrabacher bol prvým americkým kongresmanom, s ktorým sa stretol Assange na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne Prezradil, že mal zaujímavý rozhovor s Assangeom: „V priebehu našej trojhodinovej debaty sme prebrali celý rad otázok, vrátane e-mailov Demokratickej strany. Julian s presvedčením tvrdil, že Rusi nemajú nič spoločné s nabúraním do serverov a zverejnením tajných informácií,“ podčiarkol.

Napriek otázkam novinárov, Dana Rohrabacher veľa detailov tohto rozhovoru neprezradil, odvolal sa na to, že najprv musí informácie odovzdať prezidentovi Donaldovi Trumpovi a ďalej sa uvidí, čo s tým všetkým. Dodal iba, že Assange je ochotný odovzdať informácie o tejto problematike, vrátane tých, ktoré doposiaľ verejnosť nepozná.


The Hill pripomína, že Assange podobné vyhlásenia o neúčasti Ruska na útokoch hackerov na server Demokratickej strany vydával už aj predtým. Americká rozviedka naopak tvrdí, že sú na vine Rusi. Stále opakuje, že má dôkazy, ale za ten čas ani jeden nepredložila. Naopak Assange vyhlásil, že svoje dôkazy môže zverejniť ihneď.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 575x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 884x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius
,