asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vojenský expert Vladimír Bogatyrev o „chemických zbraniach USA a V. Británie“ v Sýrii: pravda vyplávala na povrch

 Aktuality

Sýria obvinila USA a Veľkú Britániu z dodávok chemických otravných látok bojovníkom. Vojenský expert Vladimír Bogatyrev v éteri rádia Sputnik vyjadril názor, že Washington a Londýn v tejto situácii ukazujú svoju pravú tvár.

18 August
2017 20:50:30

 

Foto: Facebook

„Otravné látky, ktoré sa našli v skladoch po bojovníkoch, boli teroristom dodané z USA a V. Británie“, vyhlásil na tlačovej konferencii v Damašku námestník ministra zahraničia Sýrie Fejsal Mikdad.

„Všetky nájdené špeciálne prostriedky sa skladajú z ručných granátov a munície do granátometov, ktoré sú vybavené dráždivými otravnými látkami CS a CN... Nájdená uskladnená chemická munícia bola vyrobená spoločnosťou „Federal Laboratories“ na území USA... A otravné látky boli vyrobené spoločnosťami „Cherming Defence UK (V. Británia) a NonLethal Technologies (USA),“ povedal Mikdad. Ďalej spresnil, že otravné látky sa našli na skladoch bojovníkov v Aleppo a v oslobodených rajónoch východného predmestia Damašku.

Mikdad pripomenul, že v súlade s 5. článkom Konvencie o zákaze chemických zbraní je nasadenie dráždivých otravných látok povolené len na boj s neporiadkami, na vedenie vojny sa používať nesmú.   

„Na základe toho sa dá s istotou tvrdiť, že USA a V. Británia a taktiež ich spojenci, porušujúc Konvenciu o zákaze chemických zbraní, poskytujú všemožnú podporu teroristickým organizáciám, pôsobiacim na území Sýrie. Oni dodávajú bojovníkom nielen obyčajnú výzbroj, ale aj zakázané otravné látky“.

x x x

Ako okomentovala toto vyhlásenie oficiálna predstaviteľka Ruska Maria Zacharova?

„No a tu je celá oddanosť medzinárodnému právu a slávy demokracie. Prikrývajúc sa fotografiami zabitých detí a dodávajúc teroristom otravné látky, to je už za hranicou chápania,“ napísala na svojej stránke na facebooku.

Genmjr. v zálohe, predseda rady riaditeľov Národnej asociácie zjednotených dôstojníkov OS (MEGAPIR) Vladimír Bogatyrev si myslí, že USA a V. Británia týmto činom ukázali svoju pravú tvár. „Informácia, ktorá sa dnes objavila v médiách, že Sýria obviňuje USA a Veľkú Britániu v dodávkach elementov alebo celkov chemických zbraní sýrskym opozičníkom, ktorí sú v skutočnosti stúpencami IŠIL, ukazuje „čiernu“ nevzhľadnú tvár týchto dvoch štátov, týchto dvoch „veľkých demokracií“. Farizejstvo, ktorým sa zaoberajú politici, podnikatelia a špecialisti v informačnej vojne v týchto dvoch štátoch, vyvoláva to najsilnejšie rozhorčenie.

Koľko len bolo obvinení na adresu sýrskeho vedenia, koľko len bolo obvinení na adresu spojencov Sýrie! No a dnes nám tu na povrch vyplávala odhalená pravda,“ povedal Vladimír Bogatyrev v éteri rádia Sputnik.

Zároveň navrhol aj východisko zo vzniknutej situácie v Sýrii. „Porušené sú všetky konvencie prijaté OSN o zákaze chemických zbraní, porušené sú všetky normy ľudskej morálky, porušené sú všetky normy normálneho politického správania na medzinárodnej scéne. Prvou úlohou teraz je zastaviť akékoľvek pokusy o lož a klamstvá na medzinárodnej scéne. Po druhé, treba jasne a konkrétne pod vedením OSN, BR OSN postaviť závoru akýmkoľvek pokusom šírenia elementov chemických zbraní a pokusom deliť teroristov na „dobrých“ a „zlých“. A po tretie, nakoniec treba jasne povedať, že politika USA a ich podporujúcej V. Británie na zvrhávanie nepohodlných im režimov je zločinnou. O to viac, že sa to dnes vážne prejavuje v Sýrii,“ poznamenal vojenský expert.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

95 %
(20 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 875x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1457x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1407x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1241x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,