asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová: „Kyjev zo všetkého obviňuje Rusko. Onedlho nás bude obviňovať, že mu Moskva zorganizovala druhý Majdan...“

 Aktuality

Kyjev čelí novému medzinárodnému škandálu. Ukrajinské raketové technológie sa dostali do Severnej Kórei. Súčasné ukrajinské vedenie, samozrejme, sa postavilo do polohy: „Ja som nič, ja som muzikant“ a zasa vo všetkého obviňuje Rusko.

21 August
2017 20:57:55

Foto: Facebook

Ukrajinské vedenie musí čeliť kritike z Washingtonu, Berlínu, Parížu, Bruselu a iných „priateľských lokalít“ a všemožne sa snaží dokázať, že s dodávkami raketových technológií do Severnej Kórei nemá nič spoločné. A „tradične“ zo všetkého obviňuje Rusko.

Tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexander Turčinov odmietol fakt dodávok zbraní a raketových technológií Pchjongjangu a vyhlásil, že vinník je niekde inde. Tvrdí, že celý problém je v tom, že ruské tajné služby zorganizovali protiukrajinskú kampaň.

Iní ukrajinskí politici to prezentovali ešte rafinovanejšie. Pretože je absolútne jasné, že Ukrajina porušila medzinárodné zákazy a dodávala Pchjongjangu zbrane a technológie, snažia sa dokázať, že práve Rusko je zodpovedné za to, že sa ukrajinské technológie dostali do Severnej Kórei.

Na tieto „dôkazy“, pochopiteľne, musela reagovať už aj Moskva. Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zacharovová označila všetky podobné špekulácie za absurdné. „Zasa Kyjev tvrdí, že vo všetkom je vinná Moskva. Môžeme sa staviť: onedlho kyjevský režim obviní Rusko z toho, že zorganizovalo druhý Majdan,“ ironizovala Zacharovová.

„Dnes toto znie dosť smiešne, ale bude to presne tak. Povedia, že za tou novou vládou, ktorá príde k moci na Ukrajine, stojí Moskva... A povedia, že za tými nezmyselnými bláznivými reformami, ktoré Kyjev realizuje v súčasnosti, a vôbec za všetkým, čo sa teraz deje na Ukrajine, stojí Moskva. A to sa určite stane vtedy, keď sa už situácia vyvrcholí, keď súčasné vedenie už nedokáže prekvapovať obyvateľov a keď sa mínu zdroje... Vtedy zasa „objavia globálneho nepriateľa“... A zasa to bude Rusko,“ zdôraznila Mária Zacharovová.

Reagovala tak na predpovede mnohých analytikov a médií, že na Ukrajine onedlho, podľa všetkého, dôjde k druhému Majdanu, pretože ďalšia vlna zmetie súčasné vedenie v Kyjeve, ktoré zapríčinilo totálnu hospodársku a politickú krízu v krajine. Situácia je neúnosná a súčasná vláda dlho nevydrží. A zasa na víne bude Rusko?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(14 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 997x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1528x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1495x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1303x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,