asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pokračovanie „kauzy Sobibor“: zväzy veteránov a invalidov druhej svetovej vojny Izraelu odsúdili snahu niektorých štátov „vykopnúť“ Rusko

 Aktuality

Kauza „Sobibor“, podľa všetkého, naberá na obrátkach. Rozhodnutie medzinárodného riadiaceho výboru nepripustiť Rusko k účasti na budovaní múzea na mieste bývalého nacistického tábora smrti Sobibor vyvoláva nové a nové protesty.

23 August
2017 19:29:02

 

Foto: Facebook

Izraelské média pripomenuli, že fašisti zavraždili v Sobibore asi 170 tisíc Židov z Poľska a ďalších krajín Európy /podľa iných údajov, je to až 250 tisícich obetí/. Preto mnohí v židovskom štáte nechápu, prečo práve Rusov, ktorí mali najväčšiu zásluhu na oslobodení ľudí mnohých národností a ktorí mali najväčšie obeti, keď oslobodzovali Európu a podobné tábory smrti, sa niekto rozhodol vylúčiť z medzinárodného projektu.

S protestom vystúpili izraelské zväzy veteránov a invalidov druhej svetovej vojny spolu s výborom krajanov. Rázne odsúdili rozhodnutie o tom, že Rusko vylúčili z projektu vybudovania múzea v Sobibore.

„Vynechanie Ruskej federácie z účasti na rekonštrukcii múzea Sobibor je podlou snahou o skreslenie historickej pravdy, že Červená armáda rozhodujúcim dielom prispela k víťazstvu nad fašizmom,“ hovorí sa v spoločnom oficiálnom vyhlásení izraelského Zväzu veteránov druhej svetovej vojny - bojovníkov proti fašizmu, Zväzu invalidných vojakov a partizánov z obdobia vojny s fašistami a Koordinačného výboru krajanských organizácií v Izraeli.

„Koordinačný výbor podporuje stanovisko Ministerstva zahraničných vecí Izraelu, v ktorom sa hovorí, že naša krajina je za účasť Ruska v medzinárodnom riadiacom výbore zodpovednom za realizáciu uvedeného projektu,“ uvádza sa vo vyhlásení izraelských veteránov a invalidov druhej svetovej vojny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 498x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 616x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 869x 👤eugenius

Drvivá väčšina obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO

 

Vyše 60 percent obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO. Svedčia o tom najnovšie v...

📅01.12.2018 0 553x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,