asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pokračovanie „kauzy Sobibor“: zväzy veteránov a invalidov druhej svetovej vojny Izraelu odsúdili snahu niektorých štátov „vykopnúť“ Rusko

 Aktuality

Kauza „Sobibor“, podľa všetkého, naberá na obrátkach. Rozhodnutie medzinárodného riadiaceho výboru nepripustiť Rusko k účasti na budovaní múzea na mieste bývalého nacistického tábora smrti Sobibor vyvoláva nové a nové protesty.

23 August
2017 19:29:02

 

Foto: Facebook

Izraelské média pripomenuli, že fašisti zavraždili v Sobibore asi 170 tisíc Židov z Poľska a ďalších krajín Európy /podľa iných údajov, je to až 250 tisícich obetí/. Preto mnohí v židovskom štáte nechápu, prečo práve Rusov, ktorí mali najväčšiu zásluhu na oslobodení ľudí mnohých národností a ktorí mali najväčšie obeti, keď oslobodzovali Európu a podobné tábory smrti, sa niekto rozhodol vylúčiť z medzinárodného projektu.

S protestom vystúpili izraelské zväzy veteránov a invalidov druhej svetovej vojny spolu s výborom krajanov. Rázne odsúdili rozhodnutie o tom, že Rusko vylúčili z projektu vybudovania múzea v Sobibore.

„Vynechanie Ruskej federácie z účasti na rekonštrukcii múzea Sobibor je podlou snahou o skreslenie historickej pravdy, že Červená armáda rozhodujúcim dielom prispela k víťazstvu nad fašizmom,“ hovorí sa v spoločnom oficiálnom vyhlásení izraelského Zväzu veteránov druhej svetovej vojny - bojovníkov proti fašizmu, Zväzu invalidných vojakov a partizánov z obdobia vojny s fašistami a Koordinačného výboru krajanských organizácií v Izraeli.

„Koordinačný výbor podporuje stanovisko Ministerstva zahraničných vecí Izraelu, v ktorom sa hovorí, že naša krajina je za účasť Ruska v medzinárodnom riadiacom výbore zodpovednom za realizáciu uvedeného projektu,“ uvádza sa vo vyhlásení izraelských veteránov a invalidov druhej svetovej vojny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 559x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 481x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 717x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 992x 👤eugenius
,