asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pokračovanie „kauzy Sobibor“: zväzy veteránov a invalidov druhej svetovej vojny Izraelu odsúdili snahu niektorých štátov „vykopnúť“ Rusko

 Aktuality

Kauza „Sobibor“, podľa všetkého, naberá na obrátkach. Rozhodnutie medzinárodného riadiaceho výboru nepripustiť Rusko k účasti na budovaní múzea na mieste bývalého nacistického tábora smrti Sobibor vyvoláva nové a nové protesty.

23 August
2017 19:29:02

 

Foto: Facebook

Izraelské média pripomenuli, že fašisti zavraždili v Sobibore asi 170 tisíc Židov z Poľska a ďalších krajín Európy /podľa iných údajov, je to až 250 tisícich obetí/. Preto mnohí v židovskom štáte nechápu, prečo práve Rusov, ktorí mali najväčšiu zásluhu na oslobodení ľudí mnohých národností a ktorí mali najväčšie obeti, keď oslobodzovali Európu a podobné tábory smrti, sa niekto rozhodol vylúčiť z medzinárodného projektu.

S protestom vystúpili izraelské zväzy veteránov a invalidov druhej svetovej vojny spolu s výborom krajanov. Rázne odsúdili rozhodnutie o tom, že Rusko vylúčili z projektu vybudovania múzea v Sobibore.

„Vynechanie Ruskej federácie z účasti na rekonštrukcii múzea Sobibor je podlou snahou o skreslenie historickej pravdy, že Červená armáda rozhodujúcim dielom prispela k víťazstvu nad fašizmom,“ hovorí sa v spoločnom oficiálnom vyhlásení izraelského Zväzu veteránov druhej svetovej vojny - bojovníkov proti fašizmu, Zväzu invalidných vojakov a partizánov z obdobia vojny s fašistami a Koordinačného výboru krajanských organizácií v Izraeli.

„Koordinačný výbor podporuje stanovisko Ministerstva zahraničných vecí Izraelu, v ktorom sa hovorí, že naša krajina je za účasť Ruska v medzinárodnom riadiacom výbore zodpovednom za realizáciu uvedeného projektu,“ uvádza sa vo vyhlásení izraelských veteránov a invalidov druhej svetovej vojny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1086x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 821x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 955x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1269x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,