asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko ministerstvo zahraničia: „Poburuje pokrytectvo Bieleho domu, ktorý z použitia chemických zbraní opakovane obvinil vládu Bashara Asada“

 Aktuality

Washington zasa obvinil vládu Bashara Asada z použitia chemických zbraní v Sýrii 21. augusta 2013, 4. apríla tohto roka a pod. Ruské ministerstvo zahraničia v tejto súvislosti vydalo dosť ostré nesúhlasné vyhlásenie.

25 August
2017 20:20:43

 

Foto: MZVR

„21. augusta 2013 bola vo Východnej Gúte, čo je predmestie Damasku, použitá otravná látka sarín. Obeťami tohto nehumánneho zásahu bolo podľa rozličných odhadov až 1 400 osôb. Špeciálna misia expertov OSN, vyslaná do krajiny na čele so švédskym profesorom Å. Sellströmom, vinníkov tohto zločinu neodhalila. Zároveň však v podstate potvrdila závery ruských expertov, že po domácky vyrobený sarín použili extrémistické zoskupenia s provokačnými úmyslami.

V tejto súvislosti nás poburuje pokrytectvo Bieleho domu, Ministerstva zahraničných vecí USA, ako aj Stáleho zastupiteľstva USA pri OSN, ktoré po štyroch rokoch jednohlasne obvinili z teroristického útoku vo Východnej Gúte vládu Bashara Asada. Znepokojenie vyvoláva aj to, že Spojené štáty v podstate v mene medzinárodného spoločenstva ultimatívne obvinili oficiálny Damask z použitia chemických zbraní 4. apríla tohto roku v sýrskom Chán Šajchúne. Takýmto spôsobom vlastne obviňujú sýrsku vládu z prechovávania časti svojho chemického vojenského potenciálu, čo by znamenalo priame porušenie Dohovoru o zákaze chemických zbraní. Navyše naň zvaľujú zodpovednosť za použitie otravných látok proti civilnému obyvateľstvu Sýrskej arabskej republiky.

S týmto sa dá len kategoricky nesúhlasiť, pretože kompetentná medzinárodná organizácia, a to Organizácia pre zákaz chemických zbraní, potvrdila, že chemický arzenál Sýrie bol pod medzinárodnou kontrolou úplne zneškodnený. Okrem toho ani Spoločný vyšetrovací mechanizmus Organizácie pre zákaz chemických zbraní a OSN ešte nevyniesol verdikt ohľadne vinníkov spomínaného chemického incidentu.

Washington sa opäť pokúša zneužiť udalosť v Chán Šajchúne na ospravedlnenie svojho útoku v noci na 7. apríla tohto roku, ktorý nasmeroval na územie suverénneho sýrskeho štátu bez toho, aby to schválila Bezpečnostná rada OSN, čím porušil zásady medzinárodného a humanitárneho práva. Nevylučujeme, že podtextom takýchto nepriaznivých oficiálnych komentárov je možné intenzívnejšie zasahovanie do vnútorných záležitostí Sýrie v budúcnosti,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,