asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko ministerstvo zahraničia: „Poburuje pokrytectvo Bieleho domu, ktorý z použitia chemických zbraní opakovane obvinil vládu Bashara Asada“

 Aktuality

Washington zasa obvinil vládu Bashara Asada z použitia chemických zbraní v Sýrii 21. augusta 2013, 4. apríla tohto roka a pod. Ruské ministerstvo zahraničia v tejto súvislosti vydalo dosť ostré nesúhlasné vyhlásenie.

25 August
2017 20:20:43

 

Foto: MZVR

„21. augusta 2013 bola vo Východnej Gúte, čo je predmestie Damasku, použitá otravná látka sarín. Obeťami tohto nehumánneho zásahu bolo podľa rozličných odhadov až 1 400 osôb. Špeciálna misia expertov OSN, vyslaná do krajiny na čele so švédskym profesorom Å. Sellströmom, vinníkov tohto zločinu neodhalila. Zároveň však v podstate potvrdila závery ruských expertov, že po domácky vyrobený sarín použili extrémistické zoskupenia s provokačnými úmyslami.

V tejto súvislosti nás poburuje pokrytectvo Bieleho domu, Ministerstva zahraničných vecí USA, ako aj Stáleho zastupiteľstva USA pri OSN, ktoré po štyroch rokoch jednohlasne obvinili z teroristického útoku vo Východnej Gúte vládu Bashara Asada. Znepokojenie vyvoláva aj to, že Spojené štáty v podstate v mene medzinárodného spoločenstva ultimatívne obvinili oficiálny Damask z použitia chemických zbraní 4. apríla tohto roku v sýrskom Chán Šajchúne. Takýmto spôsobom vlastne obviňujú sýrsku vládu z prechovávania časti svojho chemického vojenského potenciálu, čo by znamenalo priame porušenie Dohovoru o zákaze chemických zbraní. Navyše naň zvaľujú zodpovednosť za použitie otravných látok proti civilnému obyvateľstvu Sýrskej arabskej republiky.

S týmto sa dá len kategoricky nesúhlasiť, pretože kompetentná medzinárodná organizácia, a to Organizácia pre zákaz chemických zbraní, potvrdila, že chemický arzenál Sýrie bol pod medzinárodnou kontrolou úplne zneškodnený. Okrem toho ani Spoločný vyšetrovací mechanizmus Organizácie pre zákaz chemických zbraní a OSN ešte nevyniesol verdikt ohľadne vinníkov spomínaného chemického incidentu.

Washington sa opäť pokúša zneužiť udalosť v Chán Šajchúne na ospravedlnenie svojho útoku v noci na 7. apríla tohto roku, ktorý nasmeroval na územie suverénneho sýrskeho štátu bez toho, aby to schválila Bezpečnostná rada OSN, čím porušil zásady medzinárodného a humanitárneho práva. Nevylučujeme, že podtextom takýchto nepriaznivých oficiálnych komentárov je možné intenzívnejšie zasahovanie do vnútorných záležitostí Sýrie v budúcnosti,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1183x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 895x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1055x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1373x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,