asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko ministerstvo zahraničia: „Poburuje pokrytectvo Bieleho domu, ktorý z použitia chemických zbraní opakovane obvinil vládu Bashara Asada“

 Aktuality

Washington zasa obvinil vládu Bashara Asada z použitia chemických zbraní v Sýrii 21. augusta 2013, 4. apríla tohto roka a pod. Ruské ministerstvo zahraničia v tejto súvislosti vydalo dosť ostré nesúhlasné vyhlásenie.

25 August
2017 20:20:43

 

Foto: MZVR

„21. augusta 2013 bola vo Východnej Gúte, čo je predmestie Damasku, použitá otravná látka sarín. Obeťami tohto nehumánneho zásahu bolo podľa rozličných odhadov až 1 400 osôb. Špeciálna misia expertov OSN, vyslaná do krajiny na čele so švédskym profesorom Å. Sellströmom, vinníkov tohto zločinu neodhalila. Zároveň však v podstate potvrdila závery ruských expertov, že po domácky vyrobený sarín použili extrémistické zoskupenia s provokačnými úmyslami.

V tejto súvislosti nás poburuje pokrytectvo Bieleho domu, Ministerstva zahraničných vecí USA, ako aj Stáleho zastupiteľstva USA pri OSN, ktoré po štyroch rokoch jednohlasne obvinili z teroristického útoku vo Východnej Gúte vládu Bashara Asada. Znepokojenie vyvoláva aj to, že Spojené štáty v podstate v mene medzinárodného spoločenstva ultimatívne obvinili oficiálny Damask z použitia chemických zbraní 4. apríla tohto roku v sýrskom Chán Šajchúne. Takýmto spôsobom vlastne obviňujú sýrsku vládu z prechovávania časti svojho chemického vojenského potenciálu, čo by znamenalo priame porušenie Dohovoru o zákaze chemických zbraní. Navyše naň zvaľujú zodpovednosť za použitie otravných látok proti civilnému obyvateľstvu Sýrskej arabskej republiky.

S týmto sa dá len kategoricky nesúhlasiť, pretože kompetentná medzinárodná organizácia, a to Organizácia pre zákaz chemických zbraní, potvrdila, že chemický arzenál Sýrie bol pod medzinárodnou kontrolou úplne zneškodnený. Okrem toho ani Spoločný vyšetrovací mechanizmus Organizácie pre zákaz chemických zbraní a OSN ešte nevyniesol verdikt ohľadne vinníkov spomínaného chemického incidentu.

Washington sa opäť pokúša zneužiť udalosť v Chán Šajchúne na ospravedlnenie svojho útoku v noci na 7. apríla tohto roku, ktorý nasmeroval na územie suverénneho sýrskeho štátu bez toho, aby to schválila Bezpečnostná rada OSN, čím porušil zásady medzinárodného a humanitárneho práva. Nevylučujeme, že podtextom takýchto nepriaznivých oficiálnych komentárov je možné intenzívnejšie zasahovanie do vnútorných záležitostí Sýrie v budúcnosti,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 649x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,