asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko ministerstvo zahraničia: „Poburuje pokrytectvo Bieleho domu, ktorý z použitia chemických zbraní opakovane obvinil vládu Bashara Asada“

 Aktuality

Washington zasa obvinil vládu Bashara Asada z použitia chemických zbraní v Sýrii 21. augusta 2013, 4. apríla tohto roka a pod. Ruské ministerstvo zahraničia v tejto súvislosti vydalo dosť ostré nesúhlasné vyhlásenie.

25 August
2017 20:20:43

 

Foto: MZVR

„21. augusta 2013 bola vo Východnej Gúte, čo je predmestie Damasku, použitá otravná látka sarín. Obeťami tohto nehumánneho zásahu bolo podľa rozličných odhadov až 1 400 osôb. Špeciálna misia expertov OSN, vyslaná do krajiny na čele so švédskym profesorom Å. Sellströmom, vinníkov tohto zločinu neodhalila. Zároveň však v podstate potvrdila závery ruských expertov, že po domácky vyrobený sarín použili extrémistické zoskupenia s provokačnými úmyslami.

V tejto súvislosti nás poburuje pokrytectvo Bieleho domu, Ministerstva zahraničných vecí USA, ako aj Stáleho zastupiteľstva USA pri OSN, ktoré po štyroch rokoch jednohlasne obvinili z teroristického útoku vo Východnej Gúte vládu Bashara Asada. Znepokojenie vyvoláva aj to, že Spojené štáty v podstate v mene medzinárodného spoločenstva ultimatívne obvinili oficiálny Damask z použitia chemických zbraní 4. apríla tohto roku v sýrskom Chán Šajchúne. Takýmto spôsobom vlastne obviňujú sýrsku vládu z prechovávania časti svojho chemického vojenského potenciálu, čo by znamenalo priame porušenie Dohovoru o zákaze chemických zbraní. Navyše naň zvaľujú zodpovednosť za použitie otravných látok proti civilnému obyvateľstvu Sýrskej arabskej republiky.

S týmto sa dá len kategoricky nesúhlasiť, pretože kompetentná medzinárodná organizácia, a to Organizácia pre zákaz chemických zbraní, potvrdila, že chemický arzenál Sýrie bol pod medzinárodnou kontrolou úplne zneškodnený. Okrem toho ani Spoločný vyšetrovací mechanizmus Organizácie pre zákaz chemických zbraní a OSN ešte nevyniesol verdikt ohľadne vinníkov spomínaného chemického incidentu.

Washington sa opäť pokúša zneužiť udalosť v Chán Šajchúne na ospravedlnenie svojho útoku v noci na 7. apríla tohto roku, ktorý nasmeroval na územie suverénneho sýrskeho štátu bez toho, aby to schválila Bezpečnostná rada OSN, čím porušil zásady medzinárodného a humanitárneho práva. Nevylučujeme, že podtextom takýchto nepriaznivých oficiálnych komentárov je možné intenzívnejšie zasahovanie do vnútorných záležitostí Sýrie v budúcnosti,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(10 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V následku atentátu dnes zahynul hlava Doneckej ľudovej republiky Alexander Zacharčenko

 

Mnohé ruské, donecké a ukrajinské média informovali, že v následku atentátu dnes zahynul hlava Donecke...

📅31.08.2018 0 661x 👤eugenius

V Jerevane gejovia zaútočili na policajnú stanicu a pobili sa s policajtmi

 

Tlačová služba ministerstva vnútra Arménska informovala, že niekoľko predstaviteľov LGBT komunity v ar...

📅15.08.2018 0 488x 👤eugenius

V Estónsku vysvetlili, prečo nenašli raketu náhodne „stratenú“ španielskou stíhačkou

 

Posádka stíhačky typu Eurofighter španielskeho vojenského letectva odpálila v utorok popoludní neúmyse...

📅14.08.2018 0 773x 👤eugenius

Finále MS vo futbale prerušili členovia zoskupenia Pussy Riot, zadržali ich

 

Ruské opozičné zoskupenie Pussy Riot sa na sociálnej sieti prihlásilo k prerušeniu finále MS 2018 vo fu...

📅15.07.2018 0 1259x 👤eugenius
,