asfasdf ×

NázorObčana.sk

Český veľvyslanec v Rusku Vladimír Remek: „USA za polstoročia svojimi sankciami voči Kube nedosiahli nič. Nič nedosiahnu ani sankciami voči Rusku“

 Aktuality

Český veľvyslanec v Rusku Vladimír Remek považuje protiruské sankcie zo strany USA a EÚ za nekonštruktívne. Tvrdí, že nepoškodia Rusko, ale zhoršujú život bežným ľuďom v Európskej únii. Povedal to v rozhovore pre RIA-Novosti.

28 August
2017 07:32:52

 

Foto: Facebook

Potvrdil, že väčšina odborníkov a bežných ľudí v Česku nevidia žiaden zmysel v sankciách EÚ proti Rusku. Poukázal na to, že Praha viac razy dala najavo Bruselu, že nechce sa zúčastňovať na tejto sankčnej vojne, a urobila to zasa, keď podporila Rusko a označila sankcie voči Moskve za nekonštruktívne.

Vladimír Remek vysvetlil, že vzťahy Ruska a EÚ sa zhoršili kvôli situácii na Ukrajine, a prízvukoval, že treba tvrdo pracovať, aby sa podarilo napraviť situáciu. Potvrdil, že rýchlo sa to napraviť nepodarí, treba byť trpezlivými. Prezradil, že sa momentálne pripravuje návšteva českého prezidenta v Rusku, a zdôraznil, že je tu nádej, že táto návšteva napomôže zlepšeniu vzájomného pochopenia medzi Ruskom a EÚ.

Český veľvyslanec zdôraznil, že nepodporuje sankcie voči Rusku a podčiarkol, že v tejto otázke má rovnaký postoj, ako český prezident. Pripomenul, že hlava českého štátu viac razy pripomínala, že Spojené štáty pokračovali v sankciách voči Kube polstoročia a nedosiahli nič. Presne tak nedosiahnu nič ani sankciami voči Rusku.

Vladimír Remek pripomenul, že Rusko aj naďalej zostáva významným obchodným partnerom pre Česko. Je najväčším hospodárskym partnerom Česka medzi krajinami, ktoré nie sú členmi EÚ. Poukázal na to, že v ostatnom období sa zvyšuje aj obchodná spolupráca medzi Českom a Čínou.

Pre niektorých našich čitateľov, ktorí majú pochybnosti a položili si otázku: „Je to ozaj on?“ vysvetlíme: je to ozaj on – prvý československý kozmonaut Vladimír Remek /nar. r. 1948/, ktorý je od januára 2014 veľvyslancom Česka v Rusku. Československo bolo treťou krajinou vo svete po Rusku a USA, ktoré vyslalo svojho občana do kozmu. Malá čerešnička na torte: Vladimír Remek bol /a zostáva/ jediným poslancom Európskeho parlamentu, ktorý má titul... hrdinu Sovietskeho zväzu /pôsobil v Bruselu v r. 2004 – 2013/.

Celý rozhovor s Vladimírom Remekom si môžete prečítať tu /v ruštine/:

https://ria.ru/interview/20170825/1501087156.html

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,