asfasdf ×

NázorObčana.sk

Peking sa ohradil proti sankciám, ktoré Japonsko uvalilo na čínske spoločnosti a jedného občana ČĽR, a označil to za snahu o poškodenie suverenity Číny

 Aktuality

Sankčná vojna, ako sa zisťuje, sa netýka iba Ruska, USA a EÚ, ale do nej sú zapletené aj iné štáty. Vlastne sa rozšírila po celom svete. Napríklad, Japonsko už viac razy uvalilo sankcie na občanov a spoločnosti Severnej Kórei a Číny.

01 September
2017 22:16:48

Foto: Xinhua

Posledná epizóda vyvolala ostrú negatívnu reakciu zo strany Pekingu. Japonsko zasa rozšírilo  sankčné zoznamy občanov a spoločností Severnej Kórei a dotklo sa to aj Číny: za spoluprácu so sankcionovanými Kórejčanmi uvalilo sankcie aj na jedného občana a 5 spoločností v Čine. V tejto súvislosti čínske ministerstvo zahraničia vyjadrilo ostrý protest.

Hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničia Hua Chunyingová vyhlásila, že podobné konanie japonskej strany je snahou poškodiť záujmy a legislatívnu suverenitu Číny. Odpovedajúc na otázky novinárov povedala, že Čína vždy dodržuje všetky rezolúcie Rady bezpečnosti OSN a vystupuje proti jednostranným sankciám mimo rámcu tejto organizácie, zvlášť, keď sa to týka čínskych občanov alebo organizácií.

Na tlačovej konferencii vyhlásila, že japonská strana si príliš nevšíma pozíciu Číny a berie príklad od niektorých iných krajín, ktoré zneužívajú sankcie, a tiež uvalila sankcie na čínske spoločnosti a jedného občana. „Vyjadrujeme ostrú nespokojnosť a rozhodný protest proti podobnému konaniu,“ vyhlásila Hua Chunyingová.

„Čínska strana žiada, aby Japonsko prestalo robiť podobné chybné kroky. Ak však japonská strana bude aj naďalej konať po svojom, bude niesť úplnú zodpovednosť za všetky následky, ktoré určite bude nasledovať,“ zdôraznila v závere hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničia Hua Chunyingová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 410x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,