asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinské média uvádzajú, že Rusko nečakane odovzdalo holandským vyšetrovateľom nové dôležité informácie ohľadom zostrelenia Boeingu na Donbase

 Aktuality

Viaceré ukrajinské média uviedli, že Rusko nečakane odovzdalo holandským vyšetrovateľom nové dôležité informácie ohľadom zostrelenia Boeingu na Donbase. Ide o tajné informácie z radarov zaregistrované presne v čase pádu lietadla.

01 September
2017 22:17:50

 

Foto: Facebook

Známy izraelský politológ Solomon Mann komentuje tento krok Moskvy a vysvetľuje, čo to všetko znamená pre ďalší priebeh vyšetrovania katastrofy a pre samotnú Ukrajinu. Poukazuje na to, že ruská strana tieto údaje odovzdala holandským vyšetrovateľom, aby definitívne rozprášila aj posledné pochybnosti o tom, že tragédiu zapríčinila ukrajinská armáda. Prízvukuje, že táto kauza je už od samotného začiatku spolitizovaná, ale západní experti by mali objektívne a profesionálne vyšetriť tento incident a neklamať svetovú verejnosť.

Na druhej strane ruské média v tejto súvislosti poukazujú na ten fakt, ako holandskí vyšetrovatelia narábali s dôkazmi a faktami. Prakticky celý dôkazový materiál, ktorý predložili ruskí experti, Holanďania ignorovali, pretože im „nevyhovoval z taktických dôvodov“... Ale všetky „dôkazy“ ukrajinskej strany, ktoré sa zakladajú na výmysloch a klamstve, holandskí experti zaradili do spisu, ako „dôkazový materiál“.

Ruskí experti zdôrazňujú, že od samotného začiatku medzinárodná komisia nerobila nič iné, ale iba sa snažila „prispôsobiť dôkazový materiál“ tak, aby zo zostrelenia malajzijského Boeingu obvinila donbaských povstalcov a zároveň očiernila aj Rusko. Práve preto takzvané „vyšetrovanie“ trvá už vyše 3 rokov.

Viacerá analytici však poukazujú aj na to, že sa časy menia a pod tlakom nezvratných dôkazov niektorí členovia medzinárodnej komisie začínajú meniť svoj postoj, čo nasvedčuje, že pravda možno predsa vypláva na povrch. Toto zjavne nevyhovuje súčasnému režimu v Kyjeve a preto časť vyšetrovateľov medzinárodnej komisie môže sa ešte viac snažiť naťahovať čas. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 410x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,