asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na Angelu Merkelovú podali viac ako tisíc sťažností s obvineniami z vlastizrady. Nemecká kancelárka tvrdí, že nič neľutuje a podobne by konala aj zasa

 Aktuality

Nemecká kancelárka Angela Merkelová rozdelila vlastnú krajinu na dve časti: polovica obyvateľstva schvaľuje jej politiku, druhá polovica je mimoriadne nespokojná, nesúhlasí s konaním kancelárky a mnohí by ju radšej videli vo väzení.

01 September
2017 22:25:01

 

Foto: Facebook

Nemecké média cez víkend uviedli správy o tom, že v priebehu posledných 2 rokov viac ako 1000 občanov Nemecka podali sťažnosti na prokuratúru, obviňujú Angelu Merkelovú z vlastizrady a žiadajú poslať ju do väzenia. Novinári vysvetľujú to tým, že bezpochyby mnohým Nemcom sa nepáči migračná politika vlády a konanie samotnej kancelárky. Uvádzajú, že jej popularita a dôvera občanov klesá s každým dňom.

Nemecké média poukazujú na to, že generálna prokuratúra nekoná v súlade so zákonom. Vysvetľujú, že prokuratúra mnohé sťažnosti jednoducho zmieta zo stola považujúc ich za  „neopodstatnené“.  V súlade s nemeckými zákonmi však prokuratúra je povinná zaoberať sa všetkými podaniami, keď ide o služobné vyšetrovanie a kontrolu informácií uvedených v sťažnosti. Novinári prízvukujú, že tieto informácie sú určite pravdivé: nemecká kancelárka úplne spackala celú migračnú politiku štátu.

Populárny a vplyvný časopis Bild zdôrazňuje, že situácia sa ešte viac zhorší a napätie bude iba narastať, veď napriek nevôle väčšiny Nemcov vláda pokračuje vo svojej migračnej politike, v ktorej nič nemení ani o chlp. Bild poukazuje na to, že do konca tohto roka nemecká vláda plánuje prijať ešte 390 tisíc Sýrčanov. Ide o program zjednotenia rodiny: do Nemecká má doraziť takmer 400 tisíc prisťahovalcov – príbuzných tých osôb, ktoré už dostali povolenie na dočasný pobyt v Nemecku.

Olej do ohňa prilieva aj samotná frau kancelárka. Pred pár dňami v rozhovore pre nemecké média potvrdila, že nemieni nič meniť v migračnej politike, považuje ju za správnu. Hrdo vyhlásila, že keby sa situácia zopakovala a mala by možnosť niečo zmeniť, urobiť inak, aj tak by urobila všetko tak, ako predtým, a nemenila by nič.

Nemecké média pripomínajú, že ozbrojené útoky migrantov a teroristické činy v Európe a samotnom Nemecku sú už na dennom poriadku. Namiesto toho, aby EÚ a konkrétne Nemecko sprísnili migračnú politiku, Brusel a Berlín pokračujú v benevolentnej ľahkomyseľnej politike, ohrozujúc životy a zdravie stále väčšieho počtu domáceho obyvateľstva a oháňajúc sa frázami o tolerantnosti a humanite. Kam táto tolerantnosť zavedie Európu?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

91 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 497x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 616x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 869x 👤eugenius

Drvivá väčšina obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO

 

Vyše 60 percent obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO. Svedčia o tom najnovšie v...

📅01.12.2018 0 553x 👤eugenius
,