asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na Angelu Merkelovú podali viac ako tisíc sťažností s obvineniami z vlastizrady. Nemecká kancelárka tvrdí, že nič neľutuje a podobne by konala aj zasa

 Aktuality

Nemecká kancelárka Angela Merkelová rozdelila vlastnú krajinu na dve časti: polovica obyvateľstva schvaľuje jej politiku, druhá polovica je mimoriadne nespokojná, nesúhlasí s konaním kancelárky a mnohí by ju radšej videli vo väzení.

01 September
2017 22:25:01

 

Foto: Facebook

Nemecké média cez víkend uviedli správy o tom, že v priebehu posledných 2 rokov viac ako 1000 občanov Nemecka podali sťažnosti na prokuratúru, obviňujú Angelu Merkelovú z vlastizrady a žiadajú poslať ju do väzenia. Novinári vysvetľujú to tým, že bezpochyby mnohým Nemcom sa nepáči migračná politika vlády a konanie samotnej kancelárky. Uvádzajú, že jej popularita a dôvera občanov klesá s každým dňom.

Nemecké média poukazujú na to, že generálna prokuratúra nekoná v súlade so zákonom. Vysvetľujú, že prokuratúra mnohé sťažnosti jednoducho zmieta zo stola považujúc ich za  „neopodstatnené“.  V súlade s nemeckými zákonmi však prokuratúra je povinná zaoberať sa všetkými podaniami, keď ide o služobné vyšetrovanie a kontrolu informácií uvedených v sťažnosti. Novinári prízvukujú, že tieto informácie sú určite pravdivé: nemecká kancelárka úplne spackala celú migračnú politiku štátu.

Populárny a vplyvný časopis Bild zdôrazňuje, že situácia sa ešte viac zhorší a napätie bude iba narastať, veď napriek nevôle väčšiny Nemcov vláda pokračuje vo svojej migračnej politike, v ktorej nič nemení ani o chlp. Bild poukazuje na to, že do konca tohto roka nemecká vláda plánuje prijať ešte 390 tisíc Sýrčanov. Ide o program zjednotenia rodiny: do Nemecká má doraziť takmer 400 tisíc prisťahovalcov – príbuzných tých osôb, ktoré už dostali povolenie na dočasný pobyt v Nemecku.

Olej do ohňa prilieva aj samotná frau kancelárka. Pred pár dňami v rozhovore pre nemecké média potvrdila, že nemieni nič meniť v migračnej politike, považuje ju za správnu. Hrdo vyhlásila, že keby sa situácia zopakovala a mala by možnosť niečo zmeniť, urobiť inak, aj tak by urobila všetko tak, ako predtým, a nemenila by nič.

Nemecké média pripomínajú, že ozbrojené útoky migrantov a teroristické činy v Európe a samotnom Nemecku sú už na dennom poriadku. Namiesto toho, aby EÚ a konkrétne Nemecko sprísnili migračnú politiku, Brusel a Berlín pokračujú v benevolentnej ľahkomyseľnej politike, ohrozujúc životy a zdravie stále väčšieho počtu domáceho obyvateľstva a oháňajúc sa frázami o tolerantnosti a humanite. Kam táto tolerantnosť zavedie Európu?..

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

91 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1086x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 821x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 955x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1269x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,