asfasdf ×

NázorObčana.sk

Radikálny obrat vo vyšetrovaní tragédie malajzijského Boeingu: Malajzia sa dohodla s Ruskom na spoločnom vyšetrovaní

 Aktuality

Donbaské, ruské a ukrajinské média znova aktívne rozoberajú tému vyšetrovania tragédie malajzijského Boeingu. Objavili sa nové skutočnosti, ktoré by mohli kardinálne zmeniť priebeh vyšetrovania a zapríčiniť mnohé prekvapenia.

02 September
2017 20:17:50

 

Foto: Facebook

Malajzia požiadala ruských expertov o užšiu spoluprácu. Vedenie krajiny vyhlásilo, že je nespokojné s činnosťou medzinárodnej vyšetrovacej skupiny, ktorá sa z miesta nepohla ani po 3 rokoch. Sú podozrenia, že medzinárodní experti „kooperujú“ s Kyjevom, falzifikujú dôkazy a preto ani po 3 rokoch nedokázali prezentovať výsledky svojej práce, keďže nedokážu „vyprodukovať“ také podložené faktami závery, ktoré by vyhovovali Kyjevu a zároveň by usvedčovali Rusko a doneckých povstalcov.

Novinári poukazujú na to, že pozíciu Malajzie ovplyvnili nové fakty zverejnené v ostatnom čase v médiách. Napríklad, ruský týždenník Soveršenno sekretno /Prísne tajné/ ešte v máji tohto roka zverejnil materiály, ktoré usvedčovali Ukrajinu, že sa snaží utajiť mnohé dokumenty spojené s epizódou zostrelenia malajzijského Boeingu. Boli zverejnené kópie tajných dokumentov Služby bezpečnosti Ukrajiny: išlo o špeciálnu operáciu za účelom likvidácie všetkých dôkazov o tom, čo sa v skutočnosti stalo 17. júla 2014.

Preto malajzijský premiér Najib Razak 31. augusta sa dohodol s ruským prezidentom Vladimírom Putinom o tom, že Malajzia a Rusko začnú vlastné spoločné vyšetrovanie. Táto novinka vyvolala skutočnú paniku v Kyjeve. Súčasné vedenie hneď začalo hľadať pomoc za oceánom. O pomoc však nepožiadalo súčasných amerických lídrov, s ktorými nemá dobré vzťahy, ale, podľa zvyku, tých bývalých... Na žiadosť Petra Porošenka ukrajinský minister zahraničia Pavel Klimkin hneď zavolal Johnovi Kerrymu.

Malajzia zasa požiadala, aby do práce medzinárodnej skupiny expertov zapojili aj ruských odborníkov. Žiadala o to už aj predtým, ale vtedy jej žiadosti nevyhoveli. Niektoré média uvádzajú, že v svetle nových dôkazov tento raz asi žiadosť Malajzie nedokážu zamietnuť... Minister dopravy Malajzie Liow Tiong Lai zasa, ako predtým ešte 21. mája 2016, poslal oficiálny list holandským vyšetrovateľom a znova požiadal, aby ruských expertov začlenili do medzinárodnej vyšetrovacej skupiny.

V tejto súvislosti donbaské, ruské a ukrajinské média pripomenuli niektoré ukrajinské „dôkazy viny Ruska a doneckých separatistov“. Napríklad, aj slávne video, na ktorom je zverejnené premiestňovanie sa Buku a kde na obidvoch stranách cesty kvitnú rôzne rastliny. Celý fígeľ je v tom, že tie rastliny kvitnú v apríli – máji, ale malajzijský Boeing bol zostrelený 17. júla... Napriek tomu holandskí vyšetrovatelia tento „dôkaz“ prijali...

Sú aj iné otázky: ako prezident Porošenko už štvrťhodinku po čine vedel, že Boeing zostrelil práve „ruský Buk“, prečo ukrajinskí dispečeri zmenili trasu letu Boeingu, kde sú záznamy ich rozhovorov s posádkou, kde sú samotní dispečeri a pod.?... Nové iniciatívy Malajzie bezpochyby priblížia získanie odpovedí na mnohé otázky, možno aj na tú hlavnú. Ale tie odpovede sotva potešia súčasný režim v Kyjeve...   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

98 %
(47 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1450x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1976x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1875x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1646x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,