asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čína spustila veľký spoločný dopravný projekt s Ruskom. Na ňom sa chcel zúčastniť aj Kyjev, ale Číňania diplomaticky jeho služby odmietli

 Aktuality

Čínske média venujú veľkú pozornosť novému spoločnému dopravnému projektu s Ruskom, ktorý práve spustili. V nedeľu z Číny do nemeckého Hamburgu vyrazil prvý nákladný vlak, ktorý tranzitom prejde cez územie Mongolska a Ruska.

05 September
2017 19:38:40

 

Foto: Facebook

Čínski novinári prízvukujú, že vedenie krajiny už dávnejšie hľadalo nový spôsob dopravy tovarov do EÚ, ktorý by bol rýchlejší a lacnejší ako morská cesta, ktorú v súčasnosti na prepravu svojich tovarov využíva Čína. Domáci experti vypočítali, že optimálny variant je to železničná nákladná doprava cez územie Ruska. Podľa nich, nákladný vlak v pohode prekoná vzdialenosť 11 tisíc kilometrov v priebehu 15 – 18 dní.

V súlade s dohodou podobné vlaky na začiatku budú vypravovať raz do mesiaca. Onedlho ich počet začne postupne narastať a obrat tovaru bude oveľa väčší. Vlaky z Číny cez územie Ruska budú smerovať troma trasami: východnou (cez Rusko), centrálnou (cez Mongolsko a Rusko) a západnou (cez Kazachstan a Rusko), ale v každom prípade tieto vlaky budú prechádzať cez územie Ruska a do EÚ sa dostanú cez Bielorusko.

Pôvodne sa do tohto projektu chcela zapojiť Ukrajina a počítala s mať vysokým ziskom  vďaka tranzitu čínskych tovarov cez svoje územie. Uskutočnilo sa niekoľko rokovaní medzi Kyjevom a Pekingom, ale skončili sa bez výsledku. Číňania s tradičnou východnou diplomatickosťou spoluprácu s Kyjevom odmietli. Čínske vlaky cez územie Ukrajiny nepôjdu.

Čínske média to vysvetľujú nestabilnou politickou a ekonomickou situáciu na Ukrajine a nespoľahlivosťou ukrajinských partnerov. Prízvukujú, že väčšina čínskych investorov sa obáva podobnej spolupráce a nechce investovať obrovské finančné prostriedky do projektov, ktoré môžu vybuchnúť. Zdôrazňujú, že práve preto čínske vlaky nebudú prechádzať cez územie Ukrajiny, ale Ruska a Bieloruska.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(34 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 569x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 883x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,