asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čína spustila veľký spoločný dopravný projekt s Ruskom. Na ňom sa chcel zúčastniť aj Kyjev, ale Číňania diplomaticky jeho služby odmietli

 Aktuality

Čínske média venujú veľkú pozornosť novému spoločnému dopravnému projektu s Ruskom, ktorý práve spustili. V nedeľu z Číny do nemeckého Hamburgu vyrazil prvý nákladný vlak, ktorý tranzitom prejde cez územie Mongolska a Ruska.

05 September
2017 19:38:40

 

Foto: Facebook

Čínski novinári prízvukujú, že vedenie krajiny už dávnejšie hľadalo nový spôsob dopravy tovarov do EÚ, ktorý by bol rýchlejší a lacnejší ako morská cesta, ktorú v súčasnosti na prepravu svojich tovarov využíva Čína. Domáci experti vypočítali, že optimálny variant je to železničná nákladná doprava cez územie Ruska. Podľa nich, nákladný vlak v pohode prekoná vzdialenosť 11 tisíc kilometrov v priebehu 15 – 18 dní.

V súlade s dohodou podobné vlaky na začiatku budú vypravovať raz do mesiaca. Onedlho ich počet začne postupne narastať a obrat tovaru bude oveľa väčší. Vlaky z Číny cez územie Ruska budú smerovať troma trasami: východnou (cez Rusko), centrálnou (cez Mongolsko a Rusko) a západnou (cez Kazachstan a Rusko), ale v každom prípade tieto vlaky budú prechádzať cez územie Ruska a do EÚ sa dostanú cez Bielorusko.

Pôvodne sa do tohto projektu chcela zapojiť Ukrajina a počítala s mať vysokým ziskom  vďaka tranzitu čínskych tovarov cez svoje územie. Uskutočnilo sa niekoľko rokovaní medzi Kyjevom a Pekingom, ale skončili sa bez výsledku. Číňania s tradičnou východnou diplomatickosťou spoluprácu s Kyjevom odmietli. Čínske vlaky cez územie Ukrajiny nepôjdu.

Čínske média to vysvetľujú nestabilnou politickou a ekonomickou situáciu na Ukrajine a nespoľahlivosťou ukrajinských partnerov. Prízvukujú, že väčšina čínskych investorov sa obáva podobnej spolupráce a nechce investovať obrovské finančné prostriedky do projektov, ktoré môžu vybuchnúť. Zdôrazňujú, že práve preto čínske vlaky nebudú prechádzať cez územie Ukrajiny, ale Ruska a Bieloruska.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(34 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1293x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,