asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruský námestník ministra zahraničia Sergej Rjabkov o raziách v diplomatických objektoch v USA: „Ja by som to nazval štátnym chuligánstvom“

 Aktuality

„To, čo robia v USA s diplomatickými objektmi Ruska, je štátne výtržníctvo, a Ruská federácia nájde spôsob, ako na to zareagovať“, vyhlásil námestník ministra zahraničných vecí Ruska Sergej Rjabkov.

05 September
2017 19:39:39

 

Foto: MZVR

„Razie v našich objektoch, konkrétne na generálnom konzuláte v San Franciscu, obchodnom zastupiteľstve vo Washingtone a na oddelení obchodného zastupiteľstva v New Yorku, sú poburujúcimi činmi. Americká strana sa pokúša tváriť, ako keby o nič nešlo, a operuje nie obsahom svojej politiky, ale slovami: tvrdí, že ide o prehliadky, inšpekčné kontroly. Nie, boli to razie,“  povedal Rjabkov novinárom.

Príslušníci amerických bezpečnostných služieb a polície doteraz neopustili budovu generálneho konzulátu v San Franciscu. „Doteraz sme sa nestretli s takým ďalekosiahlym a vo všetkých ohľadoch provokatívnym porušovaním základných noriem medzinárodného práva. V minulých rokoch sa zaužíval výraz štátne sponzorovanie terorizmu. Ja by som to, čo sa deje, nazval štátnym chuligánstvom,“ zdôraznil Sergej Rjabkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1112x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 751x 👤PRclanky
,