asfasdf ×

NázorObčana.sk

Najdôležitejšie, čo odznelo na tlačovej konferencii Vladimíra Putina po skončení samitu BRICS

 Aktuality

Vladimír Putin po skončení samitu BRICS v Číne usporiadal tlačovú konferenciu. Odpovedal na otázky novinárov o kauze Serebrennikova, o súdnom spore spoločnosti Rosnefť s investičnou spoločnosťou Sistema, o príslušníkoch mierových síl v Donbase a pod.

06 September
2017 19:04:03

Najdôležitejšie, čo odznelo na tlačovej konferencii Vladimíra Putina po skončení samitu BRICS

Vladimír Putin po skončení samitu BRICS v Číne usporiadal tlačovú konferenciu. Odpovedal na otázky novinárov o kauze Serebrennikova, o súdnom spore spoločnosti Rosnefť s investičnou spoločnosťou Sistema, o príslušníkoch mierových síl v Donbase a o inom.

Foto: Kremlin

Informačná agentúra Rosbizneskonsalting zostavila výber toho najdôležitejšieho, čo odznelo na tlačovej konferencii.

O súdnom spore Sistemy proti Rosnefti

"Pevne verím, že sa im podarí dospieť k zmieru. Bolo by to prospešné pre obe spoločnosti, ale aj pre celú ruskú ekonomiku."

Rosnefť obviňuje Sistemu, že reorganizácia ropnej spoločnosti Bašnefť pred jej odovzdaním štátu spôsobila Rosnefti škodu vo výške  viac než 100 miliárd rubľov. Súd prisúdil pravdu v spore Rosnefti.

Tlačový hovorca Rosnefti Michail Leontiev informačnej agentúre Rosbizneskonsalting povedal, že žiadosť o zmier od spoločnosti Sistema nikdy nedostali.

Po Putinovom vyhlásení cena akcí Sistemy stúpla o 15%.

O zavretí ruského generálneho konzulátu v San Franciscu a obchodných zastupiteľstvách vo Washingtone a New Yorku

"Je to jasné porušenie majetkových práv ruskej strany. Preto v prvom rade nariadim ruskému Ministerstvu zahraničných vecí obrátiť sa na súd. Uvidíme, ako efektívne funguje slávne americké súdnictvo."

O znížení počtu členov americkej diplomatickej misie

"Prísne vzaté, ak by sme mali hovoriť o úplnej parite, tak v Moskve by nebolo 455 amerických diplomatov, ale o 155 menej."

O KĽDR

"Treba  riešenie tohto problému nasmerovať na dialóg medzi všetkými dotknutými stranami.  Z podnecovania vojnovej hystérie v týchto podmienkach nemôže vzísť nič dobrého. Toto všetko môže viesť ku globálnej katastrofe na našej planéte a k obrovskému počtu ľudských obetí.

Myslíte si, že prijatie nejakých sankcií donúti Severnú Kóreu vzdať sa programu na vývoj zbraní hromadného ničenia? Ako som včera povedal na stretnutí so svojimi kolegami, Kórejci sú schopní jesť trávu, chápete, ale svojho programu sa nevzdajú, ak sa nebudú cítiť bezpečne."

O vyslaní mierových zborov do Donbasu

"Prítomnosť mierových zborov, lepšie povedané nie mierových zborov, ale tých ľudí, ktorí zaisťujú bezpečnosť misie OBSE, považujem za potrebnú a nevidím v nej nič zlé. Naopak, nazdávam sa, že by prispela k vyriešeniu problému na juhovýchode Ukrajiny. Berte to ako pokyn Ministerstvu zahraničných vecí na predloženie príslušnej rezolúcie v Bezpečnostnej rade."

O súdnej kauze režiséra Serebrennikova

"(V režisérovej kauze) absentuje cenzúra aj akýkoľvek nátlak. Ide o vec vkusu. Ak vláda (režiséra) financuje, je voči nemu minimálne neutrálna. Problémom je výlučne legitimita čerpania rozpočtových prostriedkov. Orgány činné v trestnom konaní kontrolujú čerpanie rozpočtových prostriedkov v oblasti kultúry rovnako, ako aj v iných oblastiach. Keby vyšetrovacie orgány zistili, že zákony porušuje niekto iný, aj voči nemu budú uplatňovať rovnaké metódy, aj on sa bude musieť zo svojich činov zodpovedať. Kontrolné organizácie vykonávajú revíziu všetkých finančných prostriedkov, ktoré z rozpočtu dostávajú prakticky všetky osobnosti pôsobiace v oblasti umenia. Ak vyjde najavo niečo o Michalkovovi, tak aj jeho podrobia kontrole."

O prianí obnoviť letecké spojenie s Egyptom

"Vzťahy medzi Egyptom a Ruskom sa sľubne vyvíjajú. Veľmi chceme obnoviť letecké spojenie v plnom rozsahu, dohodli sme sa však, že naše bezpečnostné zložky v leteckej doprave ani v budúcnosti nepoľavia v snahe o zaistenie bezpečnosti."

Letecké spojenie s Egyptom bolo pozastavené v roku 2015 po havárii lietadla A321 patriaceho leteckej spoločnosti Kogalymavia nad Sinajským polostrovom, ku ktorej došlo v dôsledku teroristického útoku. Rusko podmienilo obnovenie letov sprísnením bezpečnostných opatrení na egyptských letiskách.

O vzťahoch s americkým prezidentom Donaldom Trumpom

"Čo sa týka sklamania alebo nesklamania, vaša otázka znie veľmi naivne. Veď nie som ani jeho nevesta, ani ženích, robíme štátnickú činnosť."

O účasti Xénie Sobčakovej na prezidentských voľbách

"Definitívne výsledky ukážu až voľby. Ale podľa platných zákonov každý človek, ktorý splní určité zákonom stanovené podmienky, má právo kandidovať. Xénia Sobčaková nie je nijakou výnimkou."

Video si môžete pozrieť na portálu Prezidenta Ruska:

http://kremlin.ru/events/president/news/55535

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(27 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V následku atentátu dnes zahynul hlava Doneckej ľudovej republiky Alexander Zacharčenko

 

Mnohé ruské, donecké a ukrajinské média informovali, že v následku atentátu dnes zahynul hlava Donecke...

📅31.08.2018 0 661x 👤eugenius

V Jerevane gejovia zaútočili na policajnú stanicu a pobili sa s policajtmi

 

Tlačová služba ministerstva vnútra Arménska informovala, že niekoľko predstaviteľov LGBT komunity v ar...

📅15.08.2018 0 488x 👤eugenius

V Estónsku vysvetlili, prečo nenašli raketu náhodne „stratenú“ španielskou stíhačkou

 

Posádka stíhačky typu Eurofighter španielskeho vojenského letectva odpálila v utorok popoludní neúmyse...

📅14.08.2018 0 773x 👤eugenius

Finále MS vo futbale prerušili členovia zoskupenia Pussy Riot, zadržali ich

 

Ruské opozičné zoskupenie Pussy Riot sa na sociálnej sieti prihlásilo k prerušeniu finále MS 2018 vo fu...

📅15.07.2018 0 1259x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,