asfasdf ×

NázorObčana.sk

Profesor Nikolaj Meževič: „Karty na stôl alebo litovská prezidentka má chorobu historickej pamäti“

 Aktuality

Litovská prezidentka Dalia Gribauskaiteová vyhlásila, že Vladimír Putin jej poslal „zoznam požiadaviek“, vďaka ktorému Rusko a Litva budú mať priateľské vzťahy. Putinov hovorca Dmitrij Peskov túto „novinku“ ocharakterizoval lakonicky: „Je to lož...“

06 September
2017 19:05:10

 

Foto: Facebook

V Kremli neskrývajú, že sa čudujú podobným správam, ktoré prichádzajú z Vilniusu: žiaden list, inštrukcie, prosby, požiadavky Vladimír Putin litovskej prezidentke neposielal... Tak čo sa deje? Celé pozadie tejto epizódy a to, kde je pes zakopaný, vysvetlil pre média prezident Asociácie pobaltských výskumov profesor Nikolaj Meževič, ktorý prízvukoval, že podobný výmysel z úst litovskej prezidentky neodznel náhodou.

„V podobných prípadoch ľudia, ktorí hrajú karty, hovoria: „Karty na stôl!“  Jednoducho treba ukázať, čo ten druhý hráč má. Teda treba predložiť fakty. V tomto prípade Gribauskaiteová  bláfuje a nič nemá. Zjavne nemá žiadne esá – ani fakty, ani list. Ale prečo podobný výmysel litovská prezidentka vytiahla práve dnes? Je to úplne jasné. Medzinárodná situácia je taká, že americké satelity tretej triedy sú znepokojené. Litva, samozrejme, patrí práve ku krajinám tejto kategórie – o niečom väčšom si snívať nemôže. Aj keď, zdá sa, Vilnius a konkrétne Dalia Gribauskaiteová si myslí, že je viac, ale zjavne preceňuje svoje možnosti. Snaží sa však zapôsobiť na „šéfov“, vysvetlil expert.

Tvrdí, že podobnými „správami“ Litva sa snaží pritiahnuť k sebe pozornosť a pripomenúť o svojej existencii, pretože iným spôsobom to nedokáže urobiť – jedine „hádkou s agresorom“... Nikolaj Meževič poukazuje na to, že sa v súčasnosti Litva „stratila“ a už málo ktorý z jej „partnerov“ si pamätá, že vôbec existuje.

„Jej ekonomika a politika sú na pokraji katastrofy, tretina obyvateľstva odišla a nik nevie kam. Demografická katastrofa a ekonomická kríza nútí vedenie krajiny, aby hľadalo nejakú univerzálnu formu, aby aspoň trochu stabilizovalo situáciu. V súlade so starou litovskou tradíciou, začínajúc tým, že bola neúroda zemiakov, a končiac tým, že Baltské more je aj v lete studené, – za všetko môže, samozrejme, Moskva,“ pripomína odborník.

„Podobné správy prichádzali z Litvy nielen v 20. - 21. storočí, ale aj v 15. - 16. storočí. Takže nič nové pod slnkom. Litva pokračuje v starom trende. Je to síce bežná, ale dosť ťažká choroba historickej pamäti, ktorá kulminuje obyčajne na jar alebo na jeseň,“ zdôraznil v závere prezident Asociácie pobaltských výskumov profesor Nikolaj Meževič.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(17 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1293x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1812x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1720x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1529x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,