asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruský univerzálny liek na chrípku

 Aktuality

Problematika omnoho efektívnejšieho dopravenia (presne do cieľa) liečivých preparátov je známa z dávnych čias. Ruskí vedci objavili univerzálny liek na chrípku.

10 September
2017 07:42:39

 

Foto: ria.ru

Ruskí vedci z Tomskej polytechnickej univerzity spolu so skupinou vedcov z Prvej Sankt-Petersburskej lekárskej univerzity I. P. Pavlova, Školy technických vied a mineralógii Londýnskej univerzity kráľovny Márie a Vedecko-výskumného ústavu ministerstva zdravotníctva Ruska vytvorili kontajnery z biologicky rozkladajúcich sa polymérov, ktoré kvalitatívne ovplyvnili účinok lieku vo vnútri ľudského organizmu, ktorý je chorý chrípkou.

Problematika omnoho efektívnejšieho dopravenia (presne do cieľa) liečivých preparátov je známa z dávnych čias. Po prvé, preparáty bývajú toxické, preto ich „cestovanie“ organizmom vyvoláva veľké množstvo bočných efektov. Po druhé, niekedy sú veľmi drahé, ich rýchly „rozklad“ v ľudskom tele si vyžaduje príliš veľké dózy zavádzania a teda aj doplnkových nákladov.

Preto pred vedcami už dávno stojí úloha vytvorenia mikrokontajnerov na preparáty, umožňujúce presne ich doručiť potrebnému orgánu bez dotyky s tkanivami organizmu.

V súčasnosti neexistuje univerzálny preparát, ktorý by efektívne bojoval s vírusom chrípky. Lenže vďaka vedcom Tomskej polytechnickej univerzity, ktorí vytvorili mikrokontajnery, brániace rýchlemu rozkladu preparátu, je účinok liečiva omnoho efektívnejší, čo môže značne znížiť počet sezónneho ochorenia.

V laboratóriu nových lekárskych foriem Centra RASA liek sa vstriekne do priestoru nosa a tým dôjde do pľúc. Naše obyčajné prostriedky sú v ľudskom tele aktívne nie dlhšie ako hodinu, potom sa zničia pod účinkami prirodzených metabolitov. Tomské kapsule postupne uvoľňujú preparát, vďaka čomu je liek aktívny počas celého dňa.

Originál článku podrobnejšie rozoberá zloženie i princíp fungovania liečiva:

https://ria.ru/science/20170908/1502001834.html

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 784x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 777x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,