asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dnes sa uskutoční oficiálna návšteva prezidenta Spolkovej republiky Nemecko v Českej republike. Čo pre kolegu pripravil Miloš Zeman?

 Aktuality

Dnes sa uskutoční oficiálna návšteva Franka-Waltera Steinmeiera, prezidenta Spolkovej republiky Nemecko, v Českej republike. Je to iba prvá návšteva nemeckého prezidenta v Prahe od jeho zvolenia vo februári tohto roka.

11 September
2017 19:43:36

 

Foto: Facebook

Sú známe aj niektoré podrobnosti pracovného programu nemeckého prezidenta v Českej republike. Súčasťou programu bude rokovanie národných delegácií za účasti zástupcov vlády Českej republiky. O 9.30. hod. Miloš Zeman privíta svojho nemeckého kolegu na Pražskom hrade. Po štvrťhodinových formalitách sa uskutoční súkromné stretnutie prezidenta Českej republiky a prezidenta Spolkovej republiky Nemecko, ktoré potrvá približne hodinu. O 10.45. hod. sa začne tlačová konferencia oboch prezidentov. O jej priebehu budeme informovať našich čitateľov.
 

České média pripomínajú, že Miloš Zeman na návštevu Česka nemeckého kolegu pozval ešte vo februári – hneď po tom, ako Franka-Waltera Steinmeiera zvolili za prezidenta. V  blahoprajnom liste vtedy ocenil jeho prínos a snahu o ďalší rozvoj česko-nemeckých vzťahov. Pripomenul mu taktiež spoločné stretnutie z r. 2014.

Miloš Zeman vo svojom liste napísal, že tento rok Česká republika a Nemecko pripomínajú 25. výročie podpisu zmluvy o dobrých susedských vzťahoch a 20. výročie podpisu česko-nemeckej deklarácie. Steinmeierova návšteva by podľa českého prezidenta mala prispieť ku dôstojnému pripomenutiu týchto dvoch významných výročí. Zároveň ocenil vysokú úroveň spolupráce v ekonomickej a politickej oblasti, ako aj spoluprácu medzi  prihraničnými regiónmi oboch krajín.

Taktiež české média pripomínajú, že pred rokom Česko navštívila nemecká kancekárka  Angela Merkelová, ktorá sa vtedy stretla s Milošom Zemanom i premiérom Bohuslavom Sobotkom.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1183x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 895x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1055x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1373x 👤eugenius
,