asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dnes sa uskutoční oficiálna návšteva prezidenta Spolkovej republiky Nemecko v Českej republike. Čo pre kolegu pripravil Miloš Zeman?

 Aktuality

Dnes sa uskutoční oficiálna návšteva Franka-Waltera Steinmeiera, prezidenta Spolkovej republiky Nemecko, v Českej republike. Je to iba prvá návšteva nemeckého prezidenta v Prahe od jeho zvolenia vo februári tohto roka.

11 September
2017 19:43:36

 

Foto: Facebook

Sú známe aj niektoré podrobnosti pracovného programu nemeckého prezidenta v Českej republike. Súčasťou programu bude rokovanie národných delegácií za účasti zástupcov vlády Českej republiky. O 9.30. hod. Miloš Zeman privíta svojho nemeckého kolegu na Pražskom hrade. Po štvrťhodinových formalitách sa uskutoční súkromné stretnutie prezidenta Českej republiky a prezidenta Spolkovej republiky Nemecko, ktoré potrvá približne hodinu. O 10.45. hod. sa začne tlačová konferencia oboch prezidentov. O jej priebehu budeme informovať našich čitateľov.
 

České média pripomínajú, že Miloš Zeman na návštevu Česka nemeckého kolegu pozval ešte vo februári – hneď po tom, ako Franka-Waltera Steinmeiera zvolili za prezidenta. V  blahoprajnom liste vtedy ocenil jeho prínos a snahu o ďalší rozvoj česko-nemeckých vzťahov. Pripomenul mu taktiež spoločné stretnutie z r. 2014.

Miloš Zeman vo svojom liste napísal, že tento rok Česká republika a Nemecko pripomínajú 25. výročie podpisu zmluvy o dobrých susedských vzťahoch a 20. výročie podpisu česko-nemeckej deklarácie. Steinmeierova návšteva by podľa českého prezidenta mala prispieť ku dôstojnému pripomenutiu týchto dvoch významných výročí. Zároveň ocenil vysokú úroveň spolupráce v ekonomickej a politickej oblasti, ako aj spoluprácu medzi  prihraničnými regiónmi oboch krajín.

Taktiež české média pripomínajú, že pred rokom Česko navštívila nemecká kancekárka  Angela Merkelová, ktorá sa vtedy stretla s Milošom Zemanom i premiérom Bohuslavom Sobotkom.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 373x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 627x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 913x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,