asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rusko chce sedemnásobne zvýšiť liečebnú turistiku zo zahraničia

 Aktuality

„Ministerstvo zdravotníctva Ruska rozpracúva program rozvoja liečebnej turistiky, vďaka ktorej by sa počet zahraničných pacientov zvýšil viac ako sedemkrát – do 500 tisíc ľudí zo súčasných 66 tisíc.“

15 September
2017 19:21:13

 

Foto: Facebook

Napísal to denník Izvestia s odvolaním sa na zástupcu ministra zdravotníctva Sergeja Krajevého. Podľa ministerstva dosiahol minulý rok objem zdravotníckej pomoci zahraničným turistom v cenovom vyjadrení vyše 1,5 miliardy rubľov, na ruských medikov sa obrátilo vyše 66 000 pacientov. Počet zahraničných medicínskych turistov môže po zavedení tohto programu dosiahnuť 500 tisíc ľudí ročne, hovorí sa v Izvestiách.

Rusi v rámci programu rozvoja medicínskej turistiky plánujú vytvárať regióny – klastre. Krajevoj tvrdí, že medzi nimi bude klaster hlavného mesta, Severozápadný a Novosibírsky, vrátane Tomska. V projekte je okrem toho na jeho realizáciu určený zoznam 17 federálnych pilotných ústavov (napojených na štátny rozpočet). 

Na ministerstve vyzdvihujú nevyhnutnosť vytvorenia ratingu lekárskych úradov na základe objektívnych ukazovateľov liečby, vybavenosti a kvalifikácie personálu na poskytovanie kvality lekárskej služby. Štatistika hovorí, že približne 60 % dnešných medicínskych turistov prichádza zo strednej Ázie, tretina prichádza z Európy.

Zástupca ministra predpokladá, že práca s cudzincami sa bude viesť tak prostredníctvom centralizovanej organizácie medicínskej turistiky, ako aj cez vytvorenie medzinárodných oddelení pri stacionároch. Predpokladá sa, že Rusko vďaka tomuto programu vstúpi počas najbližších 10 rokov do pätice štátov, ktoré sú lídrami v poskytovaní medicínskej turistiky.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 255x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1033x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 541x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 726x 👤eugenius
,