asfasdf ×

NázorObčana.sk

FBI začalo vyšetrovanie „ruských špiónov“ – televíznej stanice Russia Today a spravodajskej agentúry Sputník News

 Aktuality

FBI začalo vyšetrovanie ruskej televíznej stanice Russia Today a spravodajskej agentúry Sputník News. Vyšetrovatelia preverujú, či tieto dve organizácie by nemali byť zaregistrované, ako zahraničné agenti.

17 September
2017 21:12:26

Foto: Screenshot Karpathir.com

Maďarský denník Karpathir, ktorý informuje o tejto novinke, prízvukuje, že FBI sa odvoláva na americký zákon o lobistoch  zastupujúcich zahraničné záujmy. Pripomína, že tento zákon bol prijatý ešte pred druhou svetovou vojnou, aby obmedzil šírenie nacistickej propagandy. V danom prípade FBI ide o obmedzenie „ruskej propagandy“.
 

Maďarskí novinári pripomínajú, že daný zákon o registrácii zahraničných agentov – FARA – bol prijatý v r. 1938. Vysvetľujú, že FARA je špeciálny štatút, ktorý vyžaduje, aby osoby alebo organizácie, ktoré pôsobia ako zástupcovia zahraničných predstaviteľov v politickej alebo kvazi-politickej pozícii, pravidelne zverejňovali svoj vzťah so zahraničným vedením, informovali o svojej činnosti, príjmoch a výdajoch na podporu týchto činností. Podľa expertov FBI Russia Today a Sputnik sú podobnými „agentmi“.


Karpathir vysvetľuje, že FARA od tejto povinnosti oslobodzuje mediálne organizácie, ktoré neslúžia zahraničným vládam. Tato výnimka sa vzťahuje na medzinárodné televízne vysielanie BBC a Deutsche Welle. Tieto média americké tajné služby považujú za „čisté“, nenaviazane na vlády svojich krajín. Pod dohľadom amerického ministerstva spravodlivosti sa taktiež nachádzajú ďalšie „menej dôveryhodné“ média: čínsky China Dailyt, japonská televízna stanica NHK Cosmomedia a juhokórejská televízna stanica TV kanál Korean Broadcasting Systemet.

Americká spravodajská služba FBI ešte vo svojej januárovej správe uviedla, že Russia Today a Sputnik boli súčasťou zložitej ruskej spravodajskej operácie vo vlaňajšej prezidentskej kampani USA, ovplyvnili americké voľby a zapríčinili víťazstvo Donalda Trumpa.


Niektoré americké média pripomenuli, že Spojené štáty pred 4 rokmi už prerušovali vysielanie stanice Russia Today. Vtedy šéfredaktorka RT Margarita Simonjanová sarkasticky komentovala túto udalosť: „Vždy som čakala, keď náš kanál začnú v Spojených Štátoch blokovať. Už to začalo. Bravo slobode slova!“

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 869x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1451x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1399x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1234x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,