asfasdf ×

NázorObčana.sk

Izrael vyhadzuje migrantov, pretože „ohrozujú židovský charakter štátu“. Migranti v členských štátoch EÚ neohrozujú ich európsky charakter?

 Aktuality

Izrael „pracuje na migrantoch“ úplne opačným spôsobom, ako to robí EÚ. Podľa údajov Riaditeľstva registrácie obyvateľstva ministerstva vnútra Izraelu, v posledných rokoch z krajiny odišla takmer polovica migrantov z Afriky.

19 September
2017 06:34:02

 

Foto: https://news.walla.co.il

V súčasnosti v Izraeli zo 64 312 afrických migrantov zostalo už iba 38 540 ľudí.  Aj tí rýchlo „miznú“, pretože vedenie krajiny pre nich vytvára „špecifické podmienky“: iba od začiatku tohto roka z krajiny odišlo 2 088 migrantov. Domáci portál Walla News pripomína, že Izrael už dávnejšie jasne určil svoju politiku voči záujemcom o azyl alebo o štatút utečenca: ani jeden z nich nedostane štatút utečenca a nezostane v Izraeli, pretože, ako prízvukovalo vedenie krajiny, „ohrozujú židovský charakter štátu“.

Nuž, podľa všetkého, v Bruseli, Paríži, Berlíne, Kodani, Madride a pod. si nemyslia, že utečenci z Blízkeho východu a Afriky ohrozujú európsky charakter členských štátov EÚ a samotnej Európskej únie...

Portál Walla News prízvukuje, že kvôli prílevu migrantov obrovské problémy pociťuje nielen Tel Aviv, v ktorom sa usadilo 14 010 nelegálnych prisťahovalcov z Eritrey a Sudánu, ale aj iné mestá. Portál zverejnil mapu, na ktorej zrozumiteľne vyznačil, ako sa utečenci z Afriky  usadili po celej krajine. Napríklad, v Petah Tikve je ich 2 293, v Eilate 1 773, Netanyi 1 368, Ashdode 1 348, Brei Brake a Jeruzaleme 1 116, Rišon le-Cijone 733 a pod. V židovskom štáte všetko presne vedia – na rozdiel od Bruselu, ktorý ani trochu presnejšie nevie, koľko migrantov pobehuje v EÚ. Kto by ich počítal?.. 

Tento izraelský portál pripomína, že žiadatelia o azyl nemajú právo na získanie zdravotníckej a sociálnej pomoci, za výnimkou mimoriadnych situácií. Čiastočne je situácia iná iba v Tel Avive a práve preto toto mesto, podľa tunajších organizátorov protestných protimigračných akcií, láka migrantov.

Portál 20. kanála izraelskej televízie a aktivisti Frontu za oslobodenie južného Tel Avivu žiadajú, aby z Izraelu vyhostili všetkých nelegálnych migrantov. Obyvatelia južného Tel Aviva, ktorí si vytvorili akčnú skupinu, ktorá bojuje za vyhostenie migrantov z krajiny, tvrdia, že obrovský počet utečencov z Afriky je protisemiitský, neuznáva právo Izraelu na existenciu a otvorene sa vyhráža Židom.

Tieto svoje výroky potvrdili videom nakrútenom v južnom Tel Avive /viď video, ktoré prikladáme/ a ktoré odvysielal 20. kanál izraelskej televízie. Na tomto videu mnohí utečenci z Afriky otvorene hovoria na kameru, že sú „vďační nacistom, ktorí zabíjali Židov“, že „Izrael nepatrí Židom“, že „Židia odídu a my tu zostaneme“, že „je to moslimská krajina“. Taktiež migranti tvrdia, že sú doma, pretože sa nachádzajú v africkom štáte...  

Nepripomína to vám tak iba náhodou a iba tak trochu situáciu v EÚ?.. Nepáchajú tu náhodou migranti teroristické útoky, nevraždia, neznásilňujú ženy? Ale smotánka EÚ tvrdí, že to je nič, že sú to iba jednotlivci a že potom bude lepšie. Ale vraždy, násilie a teroristické činy sa páchajú už denno-denne. Chcete vedieť, ako to „bude lepšie v budúcnosti“, ako to tvrdia v Bruseli, Berlíne či Paríži?..

Vedenie Izraelu bez pardonu vyhadzuje migrantov: ani jeden z nich nedostane štatút utečenca, pretože by to ohrozovalo židovský charakter štátu. A čo Európska únia? V EÚ migranti tak náhodou neohrozujú európsky charakter členských štátov a celého EÚ? Prečo v Jeruzaleme majú odlišný postoj, ako v Bruseli, Berlíne či Paríži?.. A ktorý postoj je ten správny?..

Video si môžete pozrieť tu:

http://www.20il.co.il/%D7%AA%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%9C%D7%A0%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%AA%D7%91%D7%98%D7%90%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A1%D7%AA%D7%A0%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%93%D7%95/

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

91 %
(11 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 374x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 628x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 913x 👤eugenius
,