asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vandali v Poľsku stále ničia pomníky a hroby sovietskych vojakov, ktorí zahynuli v druhej svetovej vojne. Rusko ostro protestuje

 Aktuality

Prednedávnom vandali vo Varšave, ako aj v ďalších poľských mestách – Sosnowci a Olsztyni zničili a poškodili pomníky a hroby sovietskych vojakov, ktorí zahynuli v druhej svetovej vojne – práve počas oslobodenia Poľska.

22 September
2017 19:44:27

 

Foto: Facebook

Ruské ministerstvo zahraničia vystúpilo s ostrým protestom a požiadalo, aby Varľava zastavila akty vandalizmu. Vo svojom vyhlásení ruský diplomatický rezort uvádza: „Kategoricky protestujeme voči novým prípadom vandalizmu, spáchaným na pomníkoch sovietskych vojakov v Poľsku. V meste Sosnowiec (Sliezske vojvodstvo) neznámi páchatelia vylomili a ukradli kovovú náhrobnú dosku s menami vojakov pochovaných v spoločnom hrobe. Vo Varšave na cintoríne – v mauzóleu vojakov Červenej armády a v Olsztyne (Varmsko-mazurské vojvodstvo)  výtržníci zneuctili pietne miesta tých, čo zahynuli v boji proti fašizmu, aj pre to, aby Poliaci mohli dnes pokojne žiť.

Pri evidentnej ľahostajnosti oficiálnej Varšavy, ktorá schvaľuje demontovanie sovietskych/ruských memoriálnych objektov na území Poľska, takých, ako nedávno zrúcané mauzóleum na mieste spoločného hrobu v meste Trzcianka (Veľkopoľské vojvodstvo) sa akty vandalizmu šíria pri úplnej beztrestnosti tých, čo ich páchajú, a nadobúdajú masový charakter.

Žiadame poľské mocenské orgány, aby odstránili následky týchto zneucťujúcich vandalských aktov, aby opravili pomníky, znova ich nainštalovali a potrestali vinníkov. Zaväzujú ich k tomu platné rusko-poľské dohovory, základné ľudské morálne normy, nárokovanie si na štatút civilizovaného štátu“, uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 283x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1068x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 552x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 736x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,