asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americká televízna stanica WFAA: „Ruský hakerský útok na obvodný úrad Dallasu sa nikdy nekonal – sú to všetko výmysly“

 Aktuality

Americkým novinárom z televíznej stanice WFAA, ktorá sídli v Dallase, podarilo sa odhaliť ďalší podvod „kompetentných“ a amerických tajných služieb, ktoré tvrdili, že ruskí hakeri vlani napadli volebný obvod Dallasu a zmanipulovali výsledky volieb.

23 September
2017 20:31:25

 

Foto: Screenshot WFAA

Reportéri televíznej stanice WFAA získali internú korešpondenciu orgánov obvodu Dallas County (Texas), z ktorej je absolútne zrejmé, že k žiadnym útokom ruských hakerov, o ktorom už takmer rok kričí mainstream, mnohé americké politici, „experti“ a príslušníci tajných služieb, nedošlo. Americkí novinári získali dôkazy, že všetky správy o údajných 17 pokusoch hakerov nabúrať sa do počítačového systému sú to iba klamstva.  


V lete vedenie obvodného úradu Dallasu vyhlásilo, že má dôkazy o tom, že vlani, v predvečer prezidentských volieb, ruskí hakeri sa pokúsili vniknúť do lokálnej databázy voličov, aby zmanipulovali výsledky volieb. Dokonca uviedli presný počet útokov ruských hakerov: 17 razy sa pokúšali nabúrať do systému.


Tieto správy sa začali rozširovať v júni tohto roka. Novinári z televíznej stanice WFAA však zistili, že je to otvorená lož. Uvádzajú celú genézu tohto prípadu. Všetko sa začalo tým, že pred vlaňajšími prezidentskými voľbami agenti FBI na jeseň navštívili obvodný úrad  v Dallase. Príslušníci tajných služieb vedeniu úradu poskytli zoznam podozrivých ruských hakerov, ktorí by sa mohli pokúsiť nabúrať do počítačových systémov, kde boli uložené údaje voličov. Tým sa vtedy všetko vlastne aj skončilo...


Ale o niekoľko mesiacov nasledovalo pokračovanie tejto epizódy. V júni tohto roku „kompetentná pracovníčka“ Tony Pippins-Pooleová, ktorá je zodpovedná za organizáciu a realizáciu volieb v obvode Dallas County, znovu pre média vytiahla historku o údajných ruských hakeroch, čím zasa rozvírila hladinu. Zopakovala, že podľa údajov počítačových odborníkov úradu v Dallase ruskí hakeri skutočne 17 razy sa pokúšali nabúrať do systému.

Novinári z televíznej stanice WFAA, ktorá sídli práve v Dallase, dokázali sa dostať k internej a prísne utajenej elektronickej korešpondencii obvodných úradov, z ktorej je zrejmé, že sa žiadne hakerské útoky nekonali a že je to všetko otvorená lož. Presne to vo svojich listoch uviedol aj  vedúci odboru informačných technológií Dallas County Stanley Victrum, ktorý dementoval správy, ktoré šírilo vedenie úradu v Dallase.

Vo svojom elektronickom liste 13. júna sa snažil vysvetliť Tony Pippins-Pooleovej, že sa minimálne mýli, keď hovorí o akých si ruských hakeroch: „Podľa našich údajov k žiadnemu útoku podobného druhu nedošlo ani vtedy, ani neskôr. Presne vieme, že naše systémy nik nenapadol.“ Dve hodiny na to napísal ďalší list – s podrobnými vysvetleniami tejto epizódy a rozoslal ho všetkým svojim podriadeným, aby presne vedeli, ako sa veci majú... A stále prízvukoval, že žiadny hakerský útok sa nikdy nekonal.


Ale čo je informáciách a tvrdeniach nejakého odborníka? Hneď ďalší deň, 14. júna, húževnatá Tony Pippins-Pooleová zasa informovala novinárov, že obvodný voličský úrad v Dallase čelil 17 útokom ruských hakerov. Ale ani počítačový odborník Stanley Viktrum sa nevzdával a stále chcel dokázať, ako to bolo v skutočnosti a čo je pravda. Preto napísal ďalší list, tento raz vedúcemu obvodu Dallas Darrylu Martinovi. V tomto liste prízvukuje: „Do tejto chvíli nemáme žiadne dôkazy, že ruskí hackeři – tých podozrivých 17 ruských IP – adries – sa snažili nabúrať do počítačových systémov volebných obvodov. Môžeme to tvrdiť s istotou, pretože odvtedy a doteraz blokujeme všetky podozrivé ruské IP adresy,“ podčiarkol.

Reportéri WFAA sa obrátili na Tony Pippins-Pooleovú, aby im vysvetlila, odkiaľ má informácie o útokoch ruských hakerov, a ešte lepšie, keby predložila aspoň nejaké dôkazy. „Kompetentná pracovníčka“, ktorá predtým ochotne „veštila“ pred davom novinárov, tento raz odmietla poskytnúť rozhovor... Stanley Victrum naopak novinárov neodmietol a iba znova potvrdil: „Nakoľko viem, je to absolútne jasné, že sa žiadne útoky ruských hakerov nekonali.“

Ďalšia bublina amerických „kompetentných“ a tajných služieb praskla. Zaujíma to verejnosť v samotných Spojených štátoch alebo v EÚ? Ani príliš nie. Mainstream, politici a „experti“ presne vedia, čo robia. Rozšíria klamstva a potom všetko zahrajú do „outu“: nikdy nezverejnia pravdu, ak vypláva na povrch. Prípadne povedia o tom iba pár slov, tak, mimochodom, že si to nikto ani nevšimne.

Presne vedia, že drvivá väčšina osprostenej verejnosti počúva iba „A“ – to, že sa stalo niečo zlé a že niekto je zločinec. Ale ak sa pravda predsa dostane na povrch, tú drvivú väčšinu osprostenej verejnosti už nezaujíma to oveľa dôležitejšie „B“, že správa „A“ bola otvorená lož, ktorú úmyselne šírili istí ľudia a „skupinky“. Tak sa tvorí politika, tak sa tvorí mienka – asi nie náhodou mainstreamové média už dávno označujú za  mienkotvorné. Otázka /iba čisto rétorická/ znie: tieto mainstreamové mienkotvorné média vytvárajú správne mienky a názory, neklamú náhodu, vlastne neklamú úplne a takmer vo všetkom?..  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1856x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2408x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2208x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1983x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,