asfasdf ×

NázorObčana.sk

NATO je stále v napätí: rusko-bieloruské cvičenia Západ 2017 vystriedali rusko-čínske cvičenia Morská spolupráca 2017

 Aktuality

Pred pár dňami sa skončili rusko-bieloruské vojenské cvičenia Západ 2017, ktoré vyvolali veľkú nevôľu, obavy a tisíce nespokojných komentárov v EÚ a USA. Vo mnohých členských krajinách, hlavne v pobaltských štátoch, panovala skutočná panika.

24 September
2017 19:07:49

 

Foto: Facebook

Zdalo by sa, už si prívrženci a spojenci NATO môžu s úľavou vydýchnuť – dupľom, že samotný bieloruský prezident Alexander Lukašenko ubezpečil Západ, že Bielorusko nikoho ako prvé nenapadne... Ale NATO zasa podlieha panike: rusko-bieloruské cvičenia Západ 2017 blízko hraníc EÚ vystriedali rusko-čínske cvičenia Morská spolupráca 2017, ktoré sa pre zmenu konajú v Japonskom a Ochotskom mori. „Experti“ a média do tohto faktu „namiešali severokórejský koktail“ a vykreslili hrôzostrašnú situáciu. 

Zasa západní experti a média strašia ruskou a teraz už aj čínskou hrozbou. Kým v prípade cvičení na západe Ruska a Bieloruska ohrozenými sa najviac cítili pobaltské krajiny a Poľsko, nie je známe, kto v prípade cvičení na Ďalekom východe musí mať obavy: koho by mohol napadnúť ruský „agresor“ – Japonsko alebo možno Severnú Kóreu?..

Ruskí vojenskí analytici poukazujú na to, že ako to bolo v prípade cvičení Západ 2017, tak aj v priebehu cvičení Morská spolupráca 2017 obidve zúčastnené strany nebudú nacvičovať útočné, ale obranné a záchranné operácie – teda žiadny útok ani Rusko, ani Čína nepripravuje. Ruskí vojenskí experti prízvukujú, že hlavným bodom týchto cvičení bude záchrana posádky ponorky, ktorá leží v hĺbke 50 metrov a má technické problémy. Najprv situáciu preskúmajú robotické zariadenia a potom špeciálne zariadenie vytiahne posádku  hore. Do záchranných prác zapoja aj potápačov. 

Novinkou bude to, že počas cvičení ruskí a čínski vojaci nebudú iba klasicky spolupracovať každý zvlášť, ako to býva počas vojenských cvičení, ale vytvoria menšie spoločné jednotky a posádky, ktoré budú konať pod spoločným vedením – ide teda o oveľa užšiu spoluprácu dvoch armád. Asi práve to najviac znervózňuje európskych a amerických politikov a vojenských expertov. Samozrejme, si spomínajú na to, že spolupráca Ruska a Číny vo vojenskej oblasti sa v posledných rokoch akosi podozrivo znásobila....

Veď aj spoločné rusko-čínske morské manévre v lete dosť znervóznili ako NATO, tak aj mnohých politikov v EÚ a USA. Nikdy predtým Peking neposielal svoje vojenské lode za hranice južných morí. A v lete sa objavili v Baltskom mori... Mnohí analytici na obidvoch stranách Atlantického oceánu poukazujú na to, že dlhoročná dominancia USA na mori sa skončila. A súčasné spoločné rusko-čínske cvičenia Morská spolupráca 2017 to ešte raz dokazujú.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

83 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2015x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2568x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2359x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2104x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,