asfasdf ×

NázorObčana.sk

Blíži sa v Nemecku povstanie antifašistov?

 Aktuality

Po prvýkrát za 68 rokov sa do nemeckého parlamentu dostala strana s národným programom. V reakcii na senzačný úspech „Alternatívy pre Nemecko“ (tretia najsilnejšia strana, na území bývalej NDR druhá a v Sasku prvá) vyšli do ulíc ľavicoví radikáli.

26 September
2017 19:42:37

 

Foto: Facebook

Hovorí sa, že Nemecko teraz čakajú bojové akcie a pogromy, organizované tými, ktorí sa nazývajú antifašistami. Pozícia A. Merkelovej je značne oslabená. Podľa analytikov by to s ňou bolo ešte horšie, nebyť toho, že pri týchto voľbách jej mnohí prišli dať hlas nie preto, lebo je nejaká úžasná, ale preto, aby sa postavili proti „Alternatíve pre Nemecko“, ktorá je jedinou politickou silou, volajúcou po radikálnom prehodnotení prijímania migrantov.

Porovnanie „Alternatívy pre Nemecko“ a „Pravicovej strany Nemecka“, ktorá bola v Bundestagu do roku 1949 je pomerne urážlivé. Členmi Pravicovej strany Nemecka boli totiž bývalí národní socialisti. Alternatíva pre Nemecko sa však snaží obrániť kultúrnu identitu Nemecka pred vplyvom islamu. No a to, že za „nacizmus“ a „rasizmus“ sa vydáva mainstreamom akákoľvek výzva na zastavenie nelegálnej migrácie, to je otázka na inú diskusiu.

V tradícii nemeckých antifa je, že vždy útočia na podujatia pravicových politických združení. Minulý rok napríklad zaútočili v Mníchove keď „Alternatíva...“ oslavovala úspech na miestnych voľbách. Tlač to však podala opačne. Vraj útočili tí, ktorí tam stáli a nie tí, ktorí tam na nich prišli. Čiže „radikálna pravica“ vraj zaútočila proti „antifašistom“. 

Štatistiky nemeckej polície a nemeckej vlády sú však neúprosné – ľavicoví radikáli len za rok 2015 uskutočnili 1600 napadnutí.  Za týmto číslom sú rozbité vitríny, spálené autá, bitky s políciou, atmosféra strachu a nenávisti spôsobená bojovými oddielmi antifa. Mimochodom, tie sa dali vidieť aj pri tohtoročnom stretnutí „dvadsiatky“ v Hamburgu.

Terajší volebný výsledok „Alternatívy pre Nemecko“ je pre SRN naozaj vážnou hrozbou. Je však zvonením aj pre Slovensko. Alternatíva pre Nemecko totiž v predvolebných prieskumoch nikdy nedosiahla počet, aký jej vyšiel z volieb. Prečo? Kvôli banálnemu strachu respondentov priznať sa, že budú hlasovať za „nacistickú stranu“. A ako je to u nás? 

V. Mikunda podľa vz.ru

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 918x 👤eugenius
,