asfasdf ×

NázorObčana.sk

US Army vydala príručku na boj s Rusmi

 Aktuality

„Veliteľstvo Ozbrojených síl USA vydalo príručku na boj s Ruskom. Jej obsahom je informácia, ako oponovať stratégii „ruskej hybridnej vojny,“ uvádza The National Interest.

27 September
2017 19:41:43

 

Foto: Facebook

V „Ruskej príručke na boje novej generácie“, ktorá bola uverejnená v decembri 2016 a nedávno vyložená do internetu, sa posudzuje ruská hybridná taktika i to, ako sa jej vojaci USA môžu postaviť.

Príručka má 62 strán a obsahuje fotografie a údaje o vojenskej technike, ktorá by mohla byť využitá na vedenie asymetrickej vojny a ktorá bola zapojená do „ruských operácií na Ukrajine a na Kryme“, hovorí sa v publikácii. Píše sa, že sa ich zúčastnili „neveľké, dobre vyzbrojené formácie regulárnych ruských vojsk, podporujúce miestne separatistické zoskupenia“.

(Všimnime si, že o separácii hovoria len na Západe, Donbas to nikdy programovo nevyslovil. Nakoniec, bol by aj hlúpy, veď on je jediný čistý právny nástupca predmajdanovskej Ukrajiny – pozn. srspol.)

Prečo sa susedia Moskvy a Minska tak veľmi obávajú manévrov vo zväzovom štáte? V príručke sa hovorí, že ruská stratégia je založená na „dosiahnutí zmeny režimu cestou zjednotenia sa s miestnymi silami“, a nie na obyčajnom víťazstve ruských vojsk.

Ďalej sa tu píše, že Rusko nasadilo prístup USA, do prieskumu bojového poľa a zistenia stavu protivníka zapojilo pilotované i nepilotované systémy, ktorý potom môže byť zničený letectvom a delostrelectvom.

Príručka US Army tiež hodnotí ruské taktické operácie v hybridnej vojne. Za príklad vzala činnosť na východe Ukrajiny. Poukázala aj na niekoľko „slabín“ ruských ozbrojených síl, ktoré vraj sily USA môžu využiť. Konkrétne sa uvádza, že mobilizácia povolaním do zbrane nie je motivačná. Ďalej sa uvádza slabá logistika a taktiež to, že „letecká a delostrelecká podpora má tendenciu byť krutou a je závislá na objeme a nie na presnosti“.

Okrem toho sa silám USA odporúča, aby cvičili boj v podmienkach, keď prostriedky rádio-elektronického boja protivníka rušia frekvencie GPS a rádiového spojenia.

Podľa lenta.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

75 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 571x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 883x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius
,