asfasdf ×

NázorObčana.sk

Európa robí prekážky pre ruský plyn – Rusko posiela svoj plyn do Afriky

 Aktuality

Niektoré krajiny Európskej únie a „súcitiaci“ robia všetko, aby sa ruský plyn nedostal do Európy a takto chcú umiestniť čerešničku na torte protiruských sankcií. Domnievajú sa, že podobným spôsobom zrazia ruské hospodárstvo na kolená.

28 September
2017 21:56:42

 

Foto: Facebook

Najhorlivejšie prekážky pre ruský plyn sa snaží vybudovať Poľsko, Ukrajina a /ako inak!/ Spojené štáty. Robia problémy všetkým severným a južným „streamom a prúdom“. Asi tam majú problémy so zemepisom a si myslia, že okrem Európy a Európskej únie na tejto hriešnej  planéte neexitujú iné krajiny a kontinenty...

Rusi si asi častejšie študujú mapy a otáčajú si globus a pozerajú na mapy a už veselo dodávajú plyn do niektorých ázijských krajín a dokonca si začínajú „osídľovať“ Afriku. Napríklad, ruský plynový gigant Gazprom bude dodávať do exotickej Ghany 1,7 milióna ton skvapalneného zemného plynu ročne.   

Počas svojho vystúpenia na medzinárodnej konferencii „Ropa a plyn Sachalinu“ to potvrdil  zástupca predsedu predstavenstva Gazpromu Alexander Medvedev. Pripomenul, že pred niekoľkými dňami ropná a plynová spoločnosť Ghana National Petroleum Corp (GNPC) uzatvorila zmluvu s ruským Gazpromom o dodávkach skvapalneného zemného plynu.

Hneď po podpisu zmluvy pre média ešte nekonkretizovali, koľko plynu presne bude Rusko dodávať Ghane. Uviedli však, že vďaka tejto zmluve Ghana získa dodatočne cca 1 GWt elektrickej energie a ušetrí tým viac ako jednu miliardu dolárov. Navyše jej to umožní dokončiť výstavbu terminálu pre replynofikáciu Tema LNG.

Výstavba terminálu Tema LNG pokračuje vo vzdialenosti 12 km od mesta Tema vo východnej časti krajiny. V súlade s týmto projektom vybudujú infraštruktúru pre príjem, skladovanie a spracovanie skvapalneného zemného plynu. Ročná kapacita terminálu je 3,4 milióna ton skvapalneného plynu.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 575x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 884x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1462x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1135x 👤eugenius
,