asfasdf ×

NázorObčana.sk

Trump zaútočil na amerických futbalistov. Kto je na vine? No, samozrejme, zasa Rusko!

 Aktuality

V USA vypukol nový škandál: americký prezident Donald Trump tvrdo zaútočil na... futbalistov! Čo si myslíte, kto je na víne? Máte na to tri pokusy: samotný Trump, futbalisti, Marťania? Ale kdeže! Zasa je na víne Rusko...

01 Október
2017 21:05:55

 

Foto: Facebook

Americký politický cirkus naberá na obrátkach. Na arénu po ruských hakeroch, špiónoch, politikoch a zmarených prezidentských voľbách sa dostávajú... futbalisti. Asi 100 hráčov, trénerov a majiteľov tímov americkej Nacionálnej futbalovej ligy v nedeľu vyjadrili svoj protest takým spôsobom, že odmietli sa postaviť, keď na futbalových štadiónoch znela hymna Spojených štátov. Účastníci protestnej akcie to vysvetlili tým, že takto sa snažili upozorniť média, politikov a širokú verejnosť na problémy rasového charakteru, ktoré otriasajú Spojenými štátmi, a na mnohopočetné prípady brutálneho konania policajtov voči černochom.

Americký prezident Donald Trump odpovedal vo svojom tradičnom duchu – komentárom na Twitteri... Emocionálne reagoval na konanie futbalistov, poriadne ich zvozil a vyzval fanúšikov, aby bojkotovali futbalové zápasy a takto potrestali futbalistov, ktorí vyjadrili svoju neúctu voči americkej hymne a zástave.

Zdalo by sa, že je to vnútorný športový alebo sociálny problém Spojených štátov. Ale kdeže! Zasa je na víne Rusko, a v súlade s americkými tradíciami ostatných mesiacov – zasa sú v tom ruskí hakeri. Oklahomský senátor James Lankford vyhlásil, že hádku medzi futbalistami a Donaldom Trumpom zapríčinili ruskí hakeri.

„Dokonca aj tento týždeň sme videli, ako Rusi a ich „trollovia“ začali rozširovať hashtagy -  #take a knee (#predkloň koleno) a #boycott NFL (bojkotuj NFL). Cez víkend sa postavili na obidve rozhádané strany a vypisovali tieto hash tagy, aby ich bolo čo najviac, aby zvýšili úroveň hádok v Amerike.  Robili všetko, aby väčšie problémy sa ešte narástli,“ uviedol.

Niektoré americké média však pripomenuli, že rasové problémy v Amerike pretrvávajú už stáročia, policajti za tie roky zabili stovky a tisíce černochov a tieto problémy nevznikli vtedy, kedy sa objavili ruskí hakeri alebo Putin, ale oveľa, oveľa skôr. Takže asi na víne nie sú ruskí hakeri, ale predsa niekto iný...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 255x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1033x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 541x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 726x 👤eugenius
,