asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mierotvorcovia problémy častejšie neriešia, ale ich vytvárajú: príslušníci „modrých prílb“ OSN v priebehu 12 rokov znásilnili 2 tisíce žien

 Aktuality

Svetoznáma informačná agentúra Associated Press informovala o svojom vlastnom prieskume, ktorý ukázal, že takzvaní „mierotvorcovia OSN“ alebo „Modré prilby“ oveľa častejšie vyrábajú ťažké problémy, ako ich riešia, a často páchajú zločiny.

02 Október
2017 20:30:55

 

Foto: Facebook

Associated Press pripomína, že ešte v r. 2004 vo svojej analýze department mierových operácií OSN uviedol, že mierotvorcovia sa často zaplietli do prípadov obchodovania s ľuďmi, hlavne so ženami. Taktiež sa veľa razy stali „hrdinami“ sexuálnych škandálov.  Associated Press poukazuje na to, že v období rokov 2004 – 2017 príslušníkov mierových misií OSN a „Modrých prílb“ viac ako 2 tisíc razy obvinili zo sexuálneho násilia na civilných obyvateľoch.

Associated Press upozorňuje, že svojráznym epicentrom sexuálnych škandálov spojených s mierotvorcami, je Demokratická republika Kongo. Práve v tejto krajine je rozmiestnený najväčší kontingent „Modrých prílb“, na zabezpečenie ktorého OSN „investuje“ ročne 1 miliardu dolárov. Z celkového počtu znásilnených „mierotvorcami“ žien a dievčat na celom svete – 2 tisíc - v tejto krajine príslušníci „Modrých prílb“ znásilnili presne tretinu – 700 žien a dievčat.

Doposiaľ však drvivá väčšina násilníkov nebola nijako potrestaná – prakticky všetky sťažnosti boli zmietnuté zo stola. Sťažnosti sa podávajú na OSN, ale OSN tieto sťažnosti „preposiela“ do krajín, štátnymi príslušníkmi ktorých sú „mierotvorcovia“, a v týchto krajinách nemajú žiaden záujem o potrestanie alebo odsúdenie násilníkov. Preto trestné konania prakticky nikdy ani nezačínajú.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 299x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1087x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 557x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 741x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,