asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruský Petrohrad tretí raz po sebe vyhlásili za najväčšiu kultúrnu a turistickú destináciu sveta

 Aktuality

Ruský Petrohrad zasa vyhlásili za najatraktívnejšie mesto pre turistov v Európe a po tretí raz po sebe získal medzinárodné ocenenie World Travel Awards – „Najväčšia kultúrna a turistická destinácia sveta v roku 2017“.

02 Október
2017 20:32:32

 

Foto: Facebook

Podobné ocenenie získal aj v r. 2015 a 2016. Slávnostné udeľovanie ceny sa uskutočnilo v sobotu v Etnografickom múzeu v Petrohrade. Na ceremónii sa zúčastnil primátor Petrohradu Georgij Poltavčenko a prezident WTA Graham Cook.

„Toto ocenenie nám určuje určité tempo, pretože všetky európske mestá sa aktívne rozvíjajú v oblasti cestovného ruchu. Naše súčasné úlohy zahŕňajú rozvoj letiska a presadzovanie sa na medzinárodnej scéne“, povedal pre média predseda mestského výboru pre rozvoj cestovného ruchu Andrej Muškarev. Poznamenal, že sa na slávnostnom zasadnutí zúčastnili zástupcovia 100 miest, pričom takmer polovica z nich reprezentovala Európu. Zástupcovia New Yorku a Dubaju tiež prišli do ruskej severnej metropoly.

Medzi ostatnými kandidátmi boli také mestá ako Amsterdam, Barcelona, ​​Londýn, Paríž a Rím. Petrohrad získal právo usporiadať slávnostný ceremoniál ako mesto, ktoré dostalo už  dve ocenenia World Travel Awards v r. 2015 a 2016. Ocenenia World Travel Awards boli založené v roku 1993 a sú považované za prestížne ceny v oblasti cestovného ruchu -  svojrázny „turistický Oscar“.

Hlavnými kritériami pre vyhlásenie víťaza tejto súťaže sú: bezpečnosť, rozvinutá infraštruktúra a sieť hotelov. V r. 2017 Petrohrad navštívilo 6,5 milióna turistov z celého sveta, vlani 6,9 milióna a v tomto roku, podľa predpokladov vedenia mesta, ho navštívi 7,1 milióna turistov.

Perličkou je, že od 10. augusta tohto roka petrohradská radnica povolila turistom absolvovať exkurzie... na viacerých strechách budov v historickom centre mesta: odtiaľ je nezabudnuteľný výhľad na celé mesto. Tieto vyhliadkové mestá budú prístupné pre turistov v priebehu celého roka. Samozrejme, o bezpečnosť návštevníkov je postarané.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 499x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 679x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 537x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 784x 👤eugenius
,