asfasdf ×

NázorObčana.sk

Experti ruskej armády sa domnievajú, že Američania mienia zostreľovať severokórejské rakety nad územím Ruska

 Aktuality

Zaujímavú domnienku vyslovili experti ruskej armády: predpokladajú, že Američania mienia zostreľovať severokórejské rakety nad územím Ruska. Prečo? Vysvetľujú to podozrivým odmietnutím USA pokračovať v programu Otvorené nebo.

02 Október
2017 20:36:14

 

Foto: Facebook

Našim čitateľom určite netreba vysvetľovať, čo je to dohoda o otvorenom vzdušnom priestore. Pre nováčikov portálu veľmi stručne vysvetlím: krajiny si navzájom umožňujú prieskumné lety cudzích lietadiel, ktoré skúmajú, či hostiteľská krajina náhodou neuskutočnila nejaké zakázané manévre so svojou vojenskou technikou a nerozmiestnila alebo neposilnila ju na iných miestach.

No a práve túto dohodu s Ruskom Spojené štáty pomaly začínajú zavrhovať a robia všetko, aby ruské lietadla nemohli robiť prieskumné lety nad územím USA. Samozrejme, vzniká otázka – prečo?.. Ruskí vojenskí experti to vysvetľujú tým, že Američania mienia rozmiestniť na Aljaške dodatočné útočné zbrane – a nie hocijaké, ale rakety s jadrovými hlavicami. Načo by to robili? Pripravujú sa na vojnu so Severnou Kóreou a severokórejské rakety mienia zostreľovať nad ruským územím a taktiež útočiť na KĽDR z územia Aljašky. Samotní Američania to potvrdzujú.

Napríklad, americký portál Defence s odvolaním sa na zdroje v Pentagóne uviedol, že USA v prípade vojny so Severnou Kóreou rakety Pchjongjangu budú zostreľovať nad územím Ruska. Podobnú domnienku vyslovila aj americká generálka, veliteľka Velenia vzdušno-kozmickej obrany USA Lori Robinsonová.   

Joshua Pollack, známy expert z Middleburskej vysokej školy medzinárodných štúdií v Montereyi /Middlebury Institute of International Studies at Monterey/ uviedol, že najvhodnejším miestom pre zostreľovanie severokórejských rakiet je územie ruského Ďalekého východu. Niektoré americké média uviedli, že za týmto účelom USA posilnia svoje základne protivzdušnej obrany na Aljaške a v Kalifornii ďalšími 44 raketami.

Ruskí experti poukazujú na to, že základne protivzdušnej obrany na Aljaške a v Kalifornii môžu byť využité aj na odpálenie útočných rakiet – či už proti Severnej Kórei alebo aj inému „nepriateľovi“... Armádni analytici poukazujú na to, že práve preto Washington nechce, aby ruské prieskumné lietadla lietali nad Aljaškou – potom sa Rusko nedozvie, akými raketami sú „zásobované“ americké raketové základne na Aljaške a v Kalifornii.

Mnohí ruskí vojenskí experti vyslovili domnienku, že celý cirkus a hluk okolo Severnej Kórei Washington vytvára práve preto, aby bližšie k územiu Ruska stiahol svoje útočné jadrové zbrane. Ako ich potom použije – to zatiaľ nevie nik...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1110x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1027x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 984x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1846x 👤eugenius
,