asfasdf ×

NázorObčana.sk

Experti ruskej armády sa domnievajú, že Američania mienia zostreľovať severokórejské rakety nad územím Ruska

 Aktuality

Zaujímavú domnienku vyslovili experti ruskej armády: predpokladajú, že Američania mienia zostreľovať severokórejské rakety nad územím Ruska. Prečo? Vysvetľujú to podozrivým odmietnutím USA pokračovať v programu Otvorené nebo.

02 Október
2017 20:36:14

 

Foto: Facebook

Našim čitateľom určite netreba vysvetľovať, čo je to dohoda o otvorenom vzdušnom priestore. Pre nováčikov portálu veľmi stručne vysvetlím: krajiny si navzájom umožňujú prieskumné lety cudzích lietadiel, ktoré skúmajú, či hostiteľská krajina náhodou neuskutočnila nejaké zakázané manévre so svojou vojenskou technikou a nerozmiestnila alebo neposilnila ju na iných miestach.

No a práve túto dohodu s Ruskom Spojené štáty pomaly začínajú zavrhovať a robia všetko, aby ruské lietadla nemohli robiť prieskumné lety nad územím USA. Samozrejme, vzniká otázka – prečo?.. Ruskí vojenskí experti to vysvetľujú tým, že Američania mienia rozmiestniť na Aljaške dodatočné útočné zbrane – a nie hocijaké, ale rakety s jadrovými hlavicami. Načo by to robili? Pripravujú sa na vojnu so Severnou Kóreou a severokórejské rakety mienia zostreľovať nad ruským územím a taktiež útočiť na KĽDR z územia Aljašky. Samotní Američania to potvrdzujú.

Napríklad, americký portál Defence s odvolaním sa na zdroje v Pentagóne uviedol, že USA v prípade vojny so Severnou Kóreou rakety Pchjongjangu budú zostreľovať nad územím Ruska. Podobnú domnienku vyslovila aj americká generálka, veliteľka Velenia vzdušno-kozmickej obrany USA Lori Robinsonová.   

Joshua Pollack, známy expert z Middleburskej vysokej školy medzinárodných štúdií v Montereyi /Middlebury Institute of International Studies at Monterey/ uviedol, že najvhodnejším miestom pre zostreľovanie severokórejských rakiet je územie ruského Ďalekého východu. Niektoré americké média uviedli, že za týmto účelom USA posilnia svoje základne protivzdušnej obrany na Aljaške a v Kalifornii ďalšími 44 raketami.

Ruskí experti poukazujú na to, že základne protivzdušnej obrany na Aljaške a v Kalifornii môžu byť využité aj na odpálenie útočných rakiet – či už proti Severnej Kórei alebo aj inému „nepriateľovi“... Armádni analytici poukazujú na to, že práve preto Washington nechce, aby ruské prieskumné lietadla lietali nad Aljaškou – potom sa Rusko nedozvie, akými raketami sú „zásobované“ americké raketové základne na Aljaške a v Kalifornii.

Mnohí ruskí vojenskí experti vyslovili domnienku, že celý cirkus a hluk okolo Severnej Kórei Washington vytvára práve preto, aby bližšie k územiu Ruska stiahol svoje útočné jadrové zbrane. Ako ich potom použije – to zatiaľ nevie nik...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 382x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 632x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 916x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,