asfasdf ×

NázorObčana.sk

Už aj Hillary Clintonová je ruský agent! Americký Kongres začne vyšetrovanie „vzťahov Clintonovej s Ruskom“

 Aktuality

Keď sa darí, tak sa darí... Najnovší škandál vo Washingtone naznačuje, že už aj druhý americký prezidentský kandidát je... „ruský špión“. V Spojených štátoch pokračuje hon na bosorky, ibaže tento raz – opačným smerom.

05 Október
2017 19:33:16

Foto: Facebook

Dlhšie zo vzťahov s Ruskom upodozrievajú Donalda Trumpa a jeho ľudí, ale teraz na scénu vychádza jeho súperka v prezidentských pretekoch Hillary Clintonová, ktorú tiež obviňujú z tesných kontaktov s Ruskom a prijímaní úplatkov. Americký republikánsky kongresman Dana Tyron Rohrabacher požiadal o prešetrenie vzťahov Hillary Clintonovej s Ruskom.

Poslal oficiálny list predsedovi komisie pre medzinárodné záležitosti Komory reprezentantov amerického Kongresu Edovi Roycemu. Uviedol, že sa objavili nové dôkazy toho, že časť finančných darov pre Fond Clintonovcov zo strany ruských spoločností a podnikateľov boli obyčajné úplatky. Dana Rohrabacher vyzval komisiu pre medzinárodné záležitosti amerického Kongresu, aby zorganizovala vyšetrovanie „vzťahov Clintonovej a Ruska“. Kongresman tvrdí, že má nové dôkazy.

Poukázal na to, že jedným z dôvodov sú podozrivé praktiky v činnosti kanadskej spoločnosti Uranium One /U1/. Pripomenul, že ruská štátna korporácia Rosatom si kúpila kontrolný balík akcií tejto spoločnosti. Kanadská firma vlastní náleziská uránu na území USA, Kanady, Juhoafrickej republiky, Austrálie a Kazachstanu. Tvrdí, že rodina Clintonovcov prostredníctvom svojho fondu sa zaplietla do korupčného škandálu.

„Jedným z dôvodov, prečo žiadam začať vyšetrovanie tejto záležitosti, je to, že sa objavili nové dôkazy toho, že administrácia bývalého prezidenta Obamu ešte pred schválením povolenia na predaj tejto kanadskej spoločnosti vedela o možných úplatkoch a porušeniach „Zákonu o korupcii v zahraničí“ zo strany predstaviteľov ruskej štátnej atómovej korporácie, Fondu Clintonovcov a niektorých občanov USA,“ uviedol  Dana Rohrabacher vo svojom liste predsedovi komisie pre medzinárodné záležitosti Komory reprezentantov.

Prízvukoval, že si v priebehu vyšetrovania treba posvietiť na všetky možné vzťahy medzi Hillary Clintonovou a ruskými finančníkmi, ktoré viac razy poskytli Fondu Clintonovcov veľké finančné dary. Poukazuje na to, že existuje veľa dôkazov, ktoré svedčia o tom, že rodinka Clintonovcov dostávala značné finančné čiastky od ruských spoločnosti a, samozrejme, na oplátku plnila ich požiadavky. Zdôrazňuje, že existuje veľa dôvodov na to, aby komisia začala vyšetrovanie činnosti Hillary Clintonovej, a naznačuje, že nie Donald Turmp, ale práve Hillary Clintonová mala tesné vzťahy s ruskými spoločnosťami. Takže „ruský špión“ sa nevolá Donald, ale Hillary...

Dana Rohrabacher priamo uvádza, že, podľa neho, „Rusko financuje ničenie amerického  ťažobného priemyslu a buduje plynovody a ropovody v USA.“ Ako sa to často stáva vo vyhláseniach amerických politikov, analytikov a médií, tak aj v tomto liste chýbajú fakty a dôkazy: americký kongresman nepodložil svoji tvrdenia ani jedným konkrétnym faktom. Nič nové: Demokrati tiež obviňujú Donalda Trumpa zo všemožných hriechov a vzťahov s Ruskom, ale neuviedli ani jeden konkrétny dôkaz.  Dana Rohrabacher používa rovnaké metódy a nesnaží sa „objaviť Ameriku“...

Takisto absolútne bez dôkazov robí aj ďalšie vyhlásenie o tom, že administrácia prezidenta Baracka Obamu a teda aj Hillary Clintonová mali, ako uviedol, „zločinecké vzťahy s Rusmi“. Neunúva sa predložiť ani jeden konkrétny fakt, neuvádza žiadne mená, názvy spoločností a pod. Ale obviňuje Clintonovú, že brala úplatky od Rusov...  

Vlani Dana Rohrabacher sa stretol s Julianom Assangeom... Ale ďalšie podrobnosti tejto najnovšej aféry sa dozviete zajtra v dokončení tohto článku.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1303x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1819x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1733x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1537x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,