asfasdf ×

NázorObčana.sk

Renomovaní právnici Európskej únie dokázali, že pripojenie Krymu k Rusku bolo absolútne legálne a dokonca v súlade s ústavou Ukrajiny

 Aktuality

Skúsení odborníci Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU /AALEP/ dokázali, že pripojenie Krymu k Rusku bolo absolútne zákonné a dokonca bolo úplne v súlade s ústavou Ukrajiny.

07 Október
2017 18:42:19

 

Foto: Facebook

Šéf Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU Christian de Fouloy zverejnil na portálu tejto právnickej organizácie článok, v ktorom uviedol viaceré dôkazy, prečo je vstup Krymu do Ruska absolútne v poriadku a dokonca, čo je veľký šok pre mnohých, úplne korešpondovalo s ústavou Ukrajiny. Podčiarkol, že aj keď mnohí politici a média aj po 3,5 rokoch odsudzujú a kritizujú túto skutočnosť, predsa je úplne legitímna a vôbec sa nedá hovoriť o nejakej „anexie“ polostrovu. 

„Tri roky uplynuli od zlúčenia Krymu s Ruskom, ale v západných krajinách aj naďalej to označujú za „anexiu“ Krymu Ruskou federáciou a ignorujú legitímny prejav vôle obyvateľov Krymu, ktorý vyjadrili 16. marca 2014. Treba si pamätať, že suverenita vtedy Autonómnej Republiky Krym bola vyhlásená ešte 11. septembra 1991. Podľa § 10 ukrajinskej Ústavy z roku 1996, na Krym sa vzťahovali samostatné právne ustanovenia, ktorými sa právne uplatňujú  práva národov. Podľa Článku 138.2 tejto časti ukrajinskej ústavy, najmä právomoc Autonómnej Republiky Krym zahŕňa „organizáciu a priebeh miestneho referendá“ a v ústave sa nehovorí, že platnosť referenda je obmedzená iba územím samotného Krymu,“ prízvukuje  Christian de Fouloy.

Pripomenul, že vzhľadom na podmienky, ktoré sa pred 3,5 rokmi vytvorili na Ukrajine, obyvatelia Krymu sa rozhodli usporiadať referendum, na čo mali legitímne právo. Svoju vôľu vyjadrili v referende 16. marca 2014. A 17. marca 2014, na základe jeho výsledkov, keď hlasovala drvivá väčšina obyvateľov polostrovu a takisto drvivá ich väčšina podporila  pripojenie Krymu k Rusku, vyhlásili nezávislosť Krymu od Ukrajiny a to, že sa stal súčasťou Ruska. Christian de Fouloy to označuje za úplne zákonný čin.


Prízvukuje, že v tomto prípade právna analýza ukazuje, že pripojenie polostrova k Rusku bolo zákonné a dokonca v súlade s ustanoveniami ústavy Ukrajiny – hlavne časti 10 venovanej Krymu, a vzťahuje sa na samostatný právny štatút tohto regiónu, ktorý sa právne opiera o právo národa. Pripomína, že Krym, podľa ukrajinskej ústavy, mal právo usporiadať referendum na miestnej úrovni. Toto právo bolo zakotvené v ukrajinskej ústave a v ústave Krymu. Preto Asociácia akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU uznala zákonitosť krymského referenda a pripojenie Krymu k Rusku.

Christian de Fouloy uvádza príklady z histórie – akým spôsobom sa Krym pred pár storočiami stal súčasťou Ruska a naznačuje, že Ukrajina s Krymom nikdy nemala nič spoločné. Poukazuje na to, že referendum na Kryme zodpovedalo medzinárodnému právu. Za precedens označil verdikt Medzinárodného súdneho dvoru OSN 22. júla 2010, v súlade s ktorým časť štátu má právo vyhlásiť jednostrannú nezávislosť.

Zdôrazňuje taktiež, že v medzinárodnom práve neexistujú žiadne normy a dokumenty, ktoré označujú za nezákonné podobné udalosti, ako krymské referendum a pripojenie polostrovu k Rusku. Pripomína, že  rezolúcia Valného zhromaždenia OSN o ukrajinskej celistvosti nebrala do úvahy tento precedens, to jesť právna analýza pri schvaľovaní tejto rezolúcie nebola uskutočnená dostatočne kvalitne. Šéf Asociácie akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EU Christian de Fouloy preto tvrdí, že krymské referendum a pripojenie polostrovu k Rusku bolo úplne legitímne.

Celý článok si môžete prečítať tu:

http://www.aalep.eu/legitimate-case-recognition-crimea

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(16 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 722x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1277x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 992x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 1165x 👤eugenius
,