asfasdf ×

NázorObčana.sk

Americké tajné služby a polícia doslova „dobyli“ budovu ruského konzulátu v San Francisku. Kremeľ dôrazne protestuje

 Aktuality

Washington pokračuje nielen v sankčnej, ale aj v diplomaticko-konzulárnej vojne proti Rusku. Správy z ruských diplomatických objektov v USA pripomínajú informácie z frontov. Američania jednu za druhou obsadzujú budovy, ktoré sú majetkom Ruska.

09 Október
2017 16:07:33

 

Foto: Facebook

Štvrtok: americké ministerstvo zahraničných vecí nariadilo Rusku, aby do soboty 2. septembra uzavrelo svoj generálny konzulát v San Franciscu, kanceláriu misie vo Washingtone a konzulárnu kanceláriu v New Yorku. Piatok: na konzuláte v San Francisku Rusi, podľa svedkov, pálili tajné dokumenty. Sobota a nedeľa: ticho pred búrkou. Pondelok: príslušníci amerických tajných služieb a policajti doslova „dobyli“ budovu ruského konzulátu a obsadili viaceré priestory, ktoré patria ruskej ambasáde. Moskva neprenajíma tieto priestory, ale sú majetkom Ruska. Preto Kremeľ vyjadril ostrý nesúhlas a tvrdí, že Washington porušuje medzinárodné dohody a príslušné zákony.

Napätie narastá s každým dňom. Moskva stráca trpezlivosť a vystúpila s tvrdou kritikou konania Washingtonu: „Napriek varovaniam orgány USA nevnímajú hlas rozumu a neodstupujú od svojich protiprávnych úmyslov. V pondelok sa zmocnili všetkých priestorov Generálneho konzulátu Ruska v San Franciscu – obytnej časti administratívnej budovy, v služobnej časti ktorej už mesiac svojvoľne hospodária americké spravodajské agentúry, a súkromnej rezidencie generálneho konzula,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.  

„Washington sa dopustil nového závažného porušenia medzinárodného práva. Od decembra minulého roka sa Američania zmocnili piatich ruských diplomatických objektov, ktoré sú našim majetkom. Aj tu a teraz boli vchodové dvere vylomené, vnútorné priestory totálne prehľadané,“ zdôrazňuje ruský diplomatický rezort.  


Ďalej bez servítky popisuje podstatu veci: „Opakovane zdôrazňujeme, že sme nikdy neudelili a neudeľujeme úradom USA právo zrušenia imunity ruského diplomatického a konzulárneho vlastníctva, nedovolili sme ani nedovoľujeme akékoľvek vniknutie do našich objektov. Ani  amerických agentov, ktorí sa tam v súčasnosti zdržiavajú, nikto tam nepozýval. Vtrhli sa tam násilím. Ich čin je prejavom bezprecedentnej svojvôle v histórii bilaterálnych vzťahov,“ komentuje ruské ministerstvo.


„Rozhodne protestujeme proti ďalšej nepriateľskej akcii zo strany USA. Vyhradzujeme si právo odpovedať. Základným kameňom diplomacie bola vždy a naďalej zostáva zásada reciprocity. Sledujúc tejto zásade vnímame to tak, že Američania, ktorí prenikajú do našich zahraničných úradov, fakticky súhlasili s možnosťou podobného zaobchádzania s ich zastupiteľstvami v Rusku,“ prízvukuje v závere ruské ministerstvo zahraničia a tým naznačuje, že v žiadnom prípade nedovolí Američanom „skákať si po hlave“ a vždy recipročne odpovie na všetky útoky americkej strany. Zatiaľ koniec sankčnej a aj diplomatickej vojny medzi USA a Ruskom je v nedohľadne.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

88 %
(17 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

USA priznali, že „an-Nusra“ používa v Sýrii chemické zbrane

 

Štátny department USA po prvýkrát priznali, že teroristi „Hayat Tahrir al-Sham“, ktorí sú v spojen...

📅23.10.2017 0 75x 👤eugenius

Branislav Fábry: Katalánsko po deklarácii nezávislosti

 

Niet pochýb, že jednou z hlavných otázok súčasnej Európy je téma budúceho vývoja Katalánska, ktoré...

📅22.10.2017 0 205x 👤eugenius

Spľasla bublina ďalšieho škandálu: Európska únia nenašla porušenie zákona v kauze, keď spoločnosť Siemens dodala turbíny na Krym

 

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie Federica Mogherini odpovedajúc na otázky členov Európskeho ...

📅22.10.2017 0 248x 👤eugenius

Prieskum verejnej mienky v Rusku: „Krym nepredáme, nezaplatíme, je jednoducho náš a vždy bol“

 

Rusi podrobili kritike nápad českého prezidenta, že by mali Kyjevu zaplatiť za opätovné pripojenie polo...

📅21.10.2017 0 509x 👤eugenius

Vtip na dnes

Estónec stojí pri železničnej trati. Po chvíli ide okolo ďalší Estónec na drezine. Celý udýchaný tlačí páku dreziny hore a dolu. Prvý Estónec sa pýta: - Ďaleko je do Talinu? – Nie je to ďaleko. Prvý Estonec si naskočí na drezinu a chytí sa páky. Hore, dolu, hore, dolu. Po dvoch hodinách mlčanlivého tlačenia sa spýta znovu: - Ďaleko je do Talinu? – No teraz už hej.

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,