asfasdf ×

NázorObčana.sk

USA priznali, že „an-Nusra“ používa v Sýrii chemické zbrane

 Aktuality

Štátny department USA po prvýkrát priznali, že teroristi „Hayat Tahrir al-Sham“, ktorí sú v spojení s „Džebhat an-Nusrou“, používajú v Sýrii chemické zbrane, oznámil predstaviteľ ministerstva obrany RF genmjr. Igor Konašenkov.

23 Október
2017 18:42:05

 

Foto: Facebook

„V danej provincii pôsobí teroristické zoskupenie „Hayat Tahrir al Sham“, spojené s „Džebhat an-Nusrou, ktorá používa „palnú a ťažkú výzbroj, vlastné výbušné systémy a chemické zbrane“. Toto je prvé oficiálne priznanie štátnym departmentom USA nielen fakt existencie, ale hlavne, a to zdôrazňujem používanie teroristami „Džebhat an-Nusry“ „chemických zbraní“ v tejto časti Sýrie na páchanie teroristických činov, na čo sme veľakrát upozorňovali a vyhlasovali na rôznych úrovniach,“ povedal.

Konašenkov tiež pripomenul, že teraz je v provincii Idlib „známy len jeden prípad použitia chemických zbraní – v Chan Šajchune“. „Lenže USA z toho srdnato obviňovali vládne vojská. A bojovníkov, ktorí ten teroristický čin spáchali..., nazývali umiernenou opozíciou,“ poznamenali v ruskom ministerstve obrany.

„Vychádzajúc z oficiálneho vyhlásenia štátneho departmentu všetko začalo sedieť: v Idlibe funguje s „al-Kajdou“ spojené teroristické zoskupenie „Džebhat an-Nusra“, ktoré nielenže má, ale aj používa chemickú výzbroj proti civilnému obyvateľstvu“.

„Nejasné zostáva len jedno. Na čo bol Washingtonu potrebný obrovský útok krídlatými raketami „Tomahavk“ na sýrsku základňu Šajrat. Spálenie desiatok miliónov dolárov sa dalo použiť aj na prospech veci – proti teroristom „Džebhat an-Nusry“, dodal Konašenkov.

Ruský generál zároveň poukázal na rozdiel, ako pôsobia bojové letectvá. To americkej koalície zrovnalo s povrchom zeme celú Rakku a to ruské vôbec neútočí proti obciam.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 648x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 769x 👤eugenius
,