asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rosoboronexport: spoločný rusko-indický vojenský projekt úspešne napreduje - nová stíhačka FGFA uvidí svetlo sveta presne podľa plánu

 Aktuality

Rusko a India pokračujú v spoločnom projekte vytvorenia stíhačky 5. generácie FGFA (Fifth Generation Fighter Aircraft). Informovala o tom tlačová služba ruskej štátnej akciovej spoločnosti Rosoboronexport.

25 Október
2017 18:34:42

 

Foto: Facebook


Reagovala tak na chýry, ktoré sa rozšírili v niektorých médiách a spochybňovali, že tento rusko-indický vojenský projekt bude dokončený. Obavy sa objavili dokonca aj v niektorých indických médiách. Napríklad, Defense News s odvolaním sa na správu velenia Vojensko-vzdušných síl Indie uviedli, že vytvárané na základe ruskej stíhačky Su-57 vojenské lietadlo  5. generácie FGFA nebude mať dostatočnú úroveň utajenosti. Okrem toho niektorí indickí vojenskí experti sa domnievali, že to, že do projektu nie je zahrnutá modulová koncepcia motoru stíhačky, zapríčiní jej zbytočné predraženie.

Rosoboronexport informoval, že projekt úspešne napreduje a všetky technické nedostatky budú odstránené v procese práce nad budúcou stíhačkou. Pripomenul, že v súčasnosti všetky práce prebiehajú v úplnom súlade s platnou rusko-indickou dohodou. Všetky termíny sa dodržiavajú, nevznikli žiadne problémy.

Indické média v tejto súvislosti pripomenuli, že dohodu o projekte FGFA Rusko a India podpísali presne pred 10 rokmi. Začiatkom mája tohto roka zdroj z ministerstva obrany Indie uviedol pre indickú agentúru PTI, že zmluvu o vypracovaní podrobného technického projektu Rusko a India podpíšu v druhej polovici tohto roka. Vtedy oficiálni predstavitelia ruského ministerstva obrany potvrdili, že ruská strana presne plní všetky body zmluvy s indickými partnermi.


Ruské média informovali, že štartovým zákazníkom tejto novej stíhačky budú, podľa všetkého, Vojensko-vzdušné sily Indie a v budúcnosti túto stíhačku novej generácie budú predávať aj ďalším štátom.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius
,