asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kubánski experti: akustické útoky na amerických diplomatov to sú klamstvá a „vedecká fantastika“

 Aktuality

Kubánski vojenskí a civilní experti označili za klamstva a „vedeckú fantastiku“ vyhlásenia Washingtonu o údajných akustických útokoch na amerických diplomatov, ktorí pôsobia na Kube. Washington uviedol, že takto bolo poškodených 24 diplomatov USA.

26 Október
2017 18:41:33

 

Foto: Facebook

„Toto nie je možné. Je to akási „vedecká fantastika“. S technického uhlu pohľadu je to absolútne nereálne,“ povedal pre agentúru Reuters a kubánske média expert kubánskeho ministerstva vnútra podplukovník Jose Alaso, ktorý sa zaoberal vyšetrovaním tejto epizódy.

Agentúra Reuters uviedla, že kubánske vedenie do vyšetrovania tohto incidentu zapojilo približne 2 tisíce expertov, vrátane kriminológov, odborníkov v oblasti audiológie a matematikov. Kubánski experti urobili záver, že neexistujú žiadne dôkazy, že americkí diplomati skutočne zažili akési akustické útoky. Domáce média poukazujú na to, že Washington, ako vždy, prezentuje nejaké rozprávky, rozširuje chýry, ale nepredložil ani jeden dôkaz. Vyšetrovanie kubánskych odborníkov jednoznačne ukázalo: k žiadnym akustickým útokom nedošlo, všetko sú to klamstva.

Kubánski experti poukázali na neochotu amerických úradov spolupracovať s kubánskymi kolegami a taktiež na to, že Washington utajuje mnohé fakty. Dokonca zakázal kubánskym vyšetrovateľom porozprávať sa s „poškodenými“ americkými diplomatmi a preskúmať miestnosti, v ktorých došlo k údajnému akustickému útoku. Americká strana všemožne prekáža vyšetrovaniu tejto epizódy.

Reuters uviedol, že kubánski experti analyzovali 14 audionahrávok, na ktorých bolo počuť akési zvuky a ktoré, podľa Američanov, svedčia o tom, že zdravie amerických diplomatov bolo ohrozené. „Neviem, kde Američania na to chodia... Analyzovali sme tieto nahrávky: nič nesvedčí tomu, že Američania boli v ohrození alebo niečo sa stalo. Nie je ani jeden dôkaz, že incidenty, o ktorých hovoria Američania, sa vôbec stali,“ vysvetlil ďalší kubánsky expert Roberto Ernandes.

Odborníci ministerstva zahraničných vecí Kuby vyhlásili, že sa na ostrove nenachádza žiadne zariadenie, ktoré by mohlo uskutočniť podobné akustické útoky. Zasa označili rozširované chýry za rozprávky alebo úmyselnú lož.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1306x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1820x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1735x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1538x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,