asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ani sankcie neprekážajú: v moskovskom metre začne premávať už druhý „britský“ vlak

 Aktuality

V moskovskom metre onedlho začne premávať už druhý tematický vlak venovaný vede a vzdelaniu vo Veľkej Británii. Na portálu primátora Moskvy Sergeja Sobjanina sa uvádza, že „britský“ vlak začne premávať v moskovskom metre koncom tohto roka.

27 Október
2017 18:31:34

Foto: Metro

Bude to už druhý metro-vlak, ktorý oboznámi cestujúcich so zaujímavosťami z Veľkej Británii. Prvý podobný vlak – „Shakespeareové vášne“ začal premávať v máji 2016 a bol venovaný Roku jazyka a literatúry v Rusku a Veľkej Británii. Na „oplátku“ v londýnskom metre 25. októbra začal premávať podobný tematický vlak – „Srdce Ruska“.

O druhom „britskom“ vlaku v moskovskom metre pre média porozprával zástupca primátora Moskvy, riaditeľ Departmentu dopravy a rozvoj cestno-dopravnej infraštruktúry Maxím Liksutov: „V tomto vlaku bude 7 vagónov, každý z ktorých bude venovaný samostatnej téme – baletu, výtvarnému umeniu, literatúre, filmu, architektúre, vesmíru a vede. Je to najväčší spoločný projekt v histórii dvoch najväčších na svete prevádzkovateľov metra. Ako vidíte, ani sankcie nezabránia tomu, aby sme ukázali, že medzi našimi krajinami je veľa spoločného, že dokážeme efektívne spolupracovať, môžeme sa navzájom poučiť a poskytnúť svoje skúsenosti iným,“ podčiarkol.

Ruské média v tejto súvislosti pripomínajú, že podobné tematické metro-vlaky sa stali dobrou tradíciou moskovského metra. Pred 2 mesiacmi začal na Okružnej trati premávať už 23. podobný vlak. Je venovaný 870. výročiu prvej písomnej zmienky o Moskve.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 387x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 635x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 917x 👤eugenius
,