asfasdf ×

NázorObčana.sk

Polícia v centre estónskej metropoly Tallin zastrelila muža, ktorý ohrozoval okoloidúcich s nožmi. Bol to brat jedného z najbohatších mužov Estónska

 Aktuality

Včera na poludnie krvavá dráma sa odohrala v estónskej metropole Tallinn. V centre mesta istý muž s dvoma nožmi ohrozoval okoloidúcich. Policajti ho chceli zastaviť, ale útočník ich rozkazy neposlúchol. Nasledovalo krvavé rozuzlenie.

01 November
2017 13:56:05

 

Foto: Estónske média

Policajti niekoľko razy varovali útočníka, urobili 3 varovné výstrely do vzduchu, ale potom boli nútení vystreliť na útočníka, pretože ten aj naďalej ohrozoval ľudí. Hneď prvou ranou útočník bol ťažko zranený a o polhodinu, presne na poludnie skonal v nemocnice v Tallinne. Svedkovia tohto incidentu pre estónske média porozprávali, že útočník skutočne mal dva nože, na čele mal nápis „LOLL“ /“hlupák“/ a na krku mal povraz. Navyše muž pobehoval po centrálnom námestí... bosý.

Minister vnútra Andres Anvelt označil konanie policajtov za správne: „Policajti konali na Námestí Slobody veľmi operatívne a rýchlo odstránili hrozbu. Už teraz môžeme potvrdiť, že tento incident nemá nič spoločne s radikálmi alebo teroristami. O všetkých podrobnostiach budeme informovať verejnosť. Vyšetrovanie sa iba začalo,“ podčiarkol.

Onedlho sa zistilo, že zastrelený v centre Tallinna muž Jaanus Käärmann je brat jedného z najbohatších ľudí Estónska Krista Käärmanna, zakladateľa a šéfa spoločnosti Transferwise. Novinári, ktorí dobre poznajú rodinu Käärmannovcov, vo svojich článkoch uviedli, že Jaanus Käärmann mal menšie psychické problémy, na sociálnych sieťach často zverejňoval komentáre o svetových sprisahaniach a špiónoch. Podľa všetkého, včera mal krízu, ktorá sa skončila tragédiou.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1859x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2417x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2215x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1988x 👤eugenius
,