asfasdf ×

NázorObčana.sk

Vo Vsetíne sa uskutočnila medzinárodná odborná konferencia Slovanstvo 2017 za významnej účasti slovenských odborníkov

 Aktuality

V zasadacej sále Mestského úradu vo Vsetíne sa v sobotu, 11. novembra, uskutočnila Medzinárodná odborná konferencia Slovanstvo 2017. Na tejto konferencii sa zúčastnili aj slovenskí odborníci a zástupcovia občianskeho združenia Slavica /Nitra/.

14 November
2017 18:39:52

 

Foto: Facebook

Prednášalo a diskutovalo sa predovšetkým o aktuálnych otázkach súčasnosti, úlohách slovanských národov v dnešnej dobe, ich budúcnosti a pod. Súčasťou konferencie bola okrem iného pracovná porada staroslovienskych občín. Na konferencii prednášali skutoční odborníci: PhDr. Viktor Timura, CSc. /Slovensko/, RNDr. et Mgr. Hana Blochová /Česko/,
Mgr. Jan Kozák /Česko/ a PhDr. Ľubomír Huďo /Slovensko/.

Návštevníci si mohli vypočuť témy nasledujúcich  prednášok: Nedávne dejiny Európy, ako dôležitá súčasť našej pamäti a identity, Skutočné dejiny Slovanov a ich pradávna prítomnosť v Európe, Riadenie sveta- princípy a smerovanie mocenského riadenia ľudstva, Prítomnosť a budúcnosť Slovanov /poslanie, dejinná úloha/.

Prednášali ozajstní odborníci a bádatelia, ktorí verejne publikujú vo svojom obore a predkladajú pravdivé informácie o pôvodnosti a bohatstve slovanskej kultúry v Európe, poukazujú na to, že Slovania na tomto území boli už pred mnohými tisícročiami – na rozdiel od „tradičnej vedy“, ktorá tvrdí, že Slovania sem prišli v 5. až 6. Storočí... Túto medzinárodnú konferenciu zorganizovala Občina Lužná, ktorú zastrešuje Dŕžava Morava a Sliezsko z.s.

Program jednotlivých príspevkov konferencie:

Slovania a zaniknuté vyspelé civilizácie u nás /RNDr. et Mgr. Hana Blochová/

RNDr. et Mgr. Hana Blochová vo svojej interpretácii dejín ľudstva vychádza z vlastných prieskumov zaniknutých stavieb vyspelých civilizácií v Českej republike i vo svete a prináša  úplne nový pohľad na vývoj osídlenia Zeme.

Bádateľka, prírodovedkyňa, historička umenia a spisovateľka Hana Blochová /pseudonym Rosa de Sar/ je autorkou knihy „Pyramídy, obri a zaniknuté vyspelé civilizácie u nás“ a ďalších publikácií z obdobia staroveku. Venuje sa taktiež alchémii a pod., čo je náplňou jej  knihy „Magisterium Karlštejna.“


Vedie školu muzikoterapie, zameriava sa tiež na prácu so zvukom v krajine. Už veľa rokov sa  profesionálne venuje prieskumom stavebných a umeleckých pamiatok a znalectvu a pôsobila tiež v Národnej galérii Praha.

Védsky svetonázor ako základ kultúry Slovanov /Mgr. Jan Kozák/

Mgr. Jan Kozák, historik a prekladateľ zo sanskrtu vysvetľuje védske korene slovanskej  kultúry a zásadnú odlišnosť tejto ideológie a viery od biblického pohľadu na svet.
Objasňovaním védskeho svetonázoru sa tak snaží pomocou svojich indologických znalostí znovu obnoviť, spevniť a zjednotiť slovanskú mentalitu, ktorá je dnes masívne inkultúrovaná a ničená západným spôsobom myslenia a chovania.

Vďaka znalosti historických prameňov a nových objavených starodávnych textov, ktoré dokladajú nepravdivý obraz histórie našej duchovnej tradície, sa snaží otvárať dnešnému človeku cestu za pravým poznaním jeho koreňov a jeho duchovnosti.

Ruptúry kontinuity v dejinách Slovanov /spôsobené pangermánskymi historikmi 19. storočia/ a realita /PhDr. Viktor TIMURA, CSc./

PhDr. Viktor TIMURA, CSc., filozof a kulturológ, spisovateľ, publicista, riadiaci pracovník pôsobiaci celý život v oblasti kultúry. Systematicky sa venuje otázkam kulturológie a filozofie dejín. Na základe syntézy interdisciplinárnych poznatkov zásadne mení pohľad na svet a európske dejiny i dejiny Slovanov. Vychádza z antropológie – vývoja človeka a poznatkov z archeológie, mytológie a jazykovedy. Je zástancom multiregionálnej teórie, podľa ktorej Európania majú pôvod na Kaukaze.

K diferenciácii na jazykové rodiny (vetve) jednotnej európskej populácie došlo až po doformovaní 2. signálnej sústavy nadobudnutím jazykovej schopnosti – vyjadrovať sa v ucelených myšlienkach (vetách) na konci poslednej doby ľadovej. Preto i Slovania majú svoj pôvod a začiatok tak ako ostatné európske vetve na konci ľadovej doby. Zároveň poukazuje na deformácie európskych dejín, ku ktorým došlo nemeckými intelektuálmi v 19. storočí, osobitne v pohľade na dejiny Slovanov.

Z jeho publikačnej činnosti uveďme aspoň rozsiahle knihy „Dávnoveká Európa“ (2011 a 2016) a „Zamlčané dejiny“ (2014, 2015, 2016).

Reálna možnosť súčasného Slovanstva vymknúť sa zo spárov mocenského riadenia ľudstva a potvrdiť svoju dejinnú úlohu /PhDr. Ľubomír Huďo/

PhDr. Ľubomír Huďo vychádza z idealistickej predstavy o možnostiach slovanských národov prispieť k pozitívnemu vývoju ľudstva a zároveň túto predstavu konfrontuje so súčasnou geopolitickou situáciou.

Novinár, spisovateľ a zahraničnopolitický analytik Lubomír Huďo pôsobí v alternatívnych médiách a venuje sa analýzam zahraničnopolitických udalostí v kontexte s vývojom v strednej Európe a na Slovensku.

Napísal knihy Zamatovo – nežná tyrania, Presstitúti verzus Konšpitátori, Držte hubu a krok, Žoldnieri a žongléri v medzinárodnej politickej aréne a Európa v islamskej rakve. Publikuje články o kontroverzných témach a demaskovaní oficiálnej lživej propagandy zameranej na manipuláciu verejnosti.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,