asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britský denník Daily Express varuje: „Rusi prichádzajú! Putinov moskovský torpédoborec prešiel cez kanál La Manche“

 Aktuality

Britský denník Daily Express informoval, že najväčší protiponorkový ničiteľ – ruský torpédoborec „Viceadmirál Kulakov“ zo Severnej flotily prekročil Lamanšský prieliv a pokračuje vo svojej plavbe v Atlantiku.

17 November
2017 08:58:01

 

Foto: Screenshot Daily Express

Daily Express uvádza, že ruský torpédoborec – protiponorková loď „Viceadmirál Kulakov“, ktorý na svojej ceste do Severného mora preplával cez najužšiu časť úžiny Pas-de-Calais, zvládol aj dosť náročné poveternostné podmienky. Populárny britský denník informoval, že, podľa jeho zdrojov, ruská loď opustila vojenský prístav Severomorsk koncom júna a vydala sa na dlhú dobrodružnú cestu. V priebehu svojej plavby „Viceadmirál Kulakov“ navštívil prístavy Cypru, Ománu, Egyptu a Portugalska.


„Včera večer ruská loď prešla najužšou časťou kanálu La Manche - úžinou Pas-de-Calais. Loď „Viceadmirál Kulakov“ sa nachádza vo vodách Atlantiku a sprevádzajú ju nepriaznivé  hydrometeorologické podmienky s silnými vetrami a rozbúreným morom,“ napísal britský denník odvolávajúc sa, ako uvádza, na informácie ruského ministerstva obrany.


„V súčasnosti ruská loď mieri do Severného mora. Od konca septembra do polovice októbra  pôsobil „Viceadmirál Kulakov" v Červenom mori a v Adenskom zálivu. Hlavným cieľom  posádky bolo „zabezpečenie pravidelnej námornej prítomnosti Ruska v oblasti a bezpečnosti civilnej plavby“. V druhej polovici októbra vykonali ruskí námorníci cvičenia v Stredomorí. V tomto roku Rusko sa niekoľkokrát pokúšalo „provokovať britskú flotilu“, a úmyselne vyslalo svoje vojenské lode a ponorky cez La Manche,“ uzatvára svoj komentár britský denník Daily Express.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(15 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 487x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 665x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 777x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,