asfasdf ×

NázorObčana.sk

Spiegel Online: Nemeckí žoldnieri stále častejšie sa stávajú príslušníkmi extrémne pravicového ukrajinského práporu Azov“

 Aktuality

Nemecký denník Spiegel Online upozornil na to, že v radoch ultranacionalistického ukrajinského bataliónu „Azov“ je stále viac a viac žoldnierov z Nemecka a ďalších európskych štátov. Podčiarkol, že je to dosť nebezpečná tendencia.

17 November
2017 08:59:19

 

Foto: Screenshot Spiegel Online

Nemecký denník tvrdí, že ukrajinskí radikáli doslova priťahujú rovnako zmýšľajúcich obyvateľov Európy, propagujú svoje názory, rozdávajú letáky na rôznych neonacistických akciách v EÚ, na ktorých vyzývajú „zachrániť Európu pred vyhynutím“. Spiegel Online poukazuje na to, že niektorí obyvatelia Nemecka „sa chytajú“ na túto neonacistickú propagandu ukrajinských nacionalistov a radikálov.

Potvrdzuje to na príklade istého obyvateľa Nemecka Jana K., rodáka z východného Nemecka, ktorý sa chváli na facebooku v maskáčoch s emblémom ukrajinského neonacistického dobrovoľníckeho bataliónu Azov. „Organizátori podobných aktivít sa takto snažia získať dobrovoľníkov za účelom „znovu dobyť Európu“. A prilákali okrem iného aj nemeckých neonacistov z prostredia mladých ľudí,“ upozorňuje denník.


„Reklamná kampaň“ ukrajinských radikálov bola dosť úspešná: v priebehu posledných 3 rokov sa počet príslušníkov „Azovu“ strojnásobil. Kým v roku 2014 bolo ich 850 ľudí, v súčasnosti je ich už 2 500. V júli dokázali prilákať ľudí na Rechtsrock-festival v nemeckom meste Themar. Na tejto akcii sa zúčastnilo asi 6 tisíc ultrapravicových radikálov. Bojovníci „Azovu“ rozdávali letáky, v ktorých privolávali dobrovoľníkov „do radu tých najlepších“, aby dokázali „zachrániť Európu“, uviedol Spiegel Online.


Pripomenul, že neonacistický batalión „Azov“ bol vytvorený na jar r. 2014 radikálnymi  ultranacionalistickými politikmi a je podriadený ukrajinskému ministerstvu vnútra. Veliteľ pluku, krajne pravicový politik Andrej Bileckij dostal v r. 2014 hodnosť podplukovníka ukrajinského ministerstva vnútra.


Denník poukazuje na negatívny vplyv ukrajinských neonacistov na mladých ľudí v EÚ a zasa v tejto súvislosti pripomína príklad Jana K.: na sociálne siete vykladá stále viac fotografií nemeckých neonacistov a hrdo prezentuje svoje členstvo v neonacistickom Azove.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,