asfasdf ×

NázorObčana.sk

Spiegel Online: Nemeckí žoldnieri stále častejšie sa stávajú príslušníkmi extrémne pravicového ukrajinského práporu Azov“

 Aktuality

Nemecký denník Spiegel Online upozornil na to, že v radoch ultranacionalistického ukrajinského bataliónu „Azov“ je stále viac a viac žoldnierov z Nemecka a ďalších európskych štátov. Podčiarkol, že je to dosť nebezpečná tendencia.

17 November
2017 08:59:19

 

Foto: Screenshot Spiegel Online

Nemecký denník tvrdí, že ukrajinskí radikáli doslova priťahujú rovnako zmýšľajúcich obyvateľov Európy, propagujú svoje názory, rozdávajú letáky na rôznych neonacistických akciách v EÚ, na ktorých vyzývajú „zachrániť Európu pred vyhynutím“. Spiegel Online poukazuje na to, že niektorí obyvatelia Nemecka „sa chytajú“ na túto neonacistickú propagandu ukrajinských nacionalistov a radikálov.

Potvrdzuje to na príklade istého obyvateľa Nemecka Jana K., rodáka z východného Nemecka, ktorý sa chváli na facebooku v maskáčoch s emblémom ukrajinského neonacistického dobrovoľníckeho bataliónu Azov. „Organizátori podobných aktivít sa takto snažia získať dobrovoľníkov za účelom „znovu dobyť Európu“. A prilákali okrem iného aj nemeckých neonacistov z prostredia mladých ľudí,“ upozorňuje denník.


„Reklamná kampaň“ ukrajinských radikálov bola dosť úspešná: v priebehu posledných 3 rokov sa počet príslušníkov „Azovu“ strojnásobil. Kým v roku 2014 bolo ich 850 ľudí, v súčasnosti je ich už 2 500. V júli dokázali prilákať ľudí na Rechtsrock-festival v nemeckom meste Themar. Na tejto akcii sa zúčastnilo asi 6 tisíc ultrapravicových radikálov. Bojovníci „Azovu“ rozdávali letáky, v ktorých privolávali dobrovoľníkov „do radu tých najlepších“, aby dokázali „zachrániť Európu“, uviedol Spiegel Online.


Pripomenul, že neonacistický batalión „Azov“ bol vytvorený na jar r. 2014 radikálnymi  ultranacionalistickými politikmi a je podriadený ukrajinskému ministerstvu vnútra. Veliteľ pluku, krajne pravicový politik Andrej Bileckij dostal v r. 2014 hodnosť podplukovníka ukrajinského ministerstva vnútra.


Denník poukazuje na negatívny vplyv ukrajinských neonacistov na mladých ľudí v EÚ a zasa v tejto súvislosti pripomína príklad Jana K.: na sociálne siete vykladá stále viac fotografií nemeckých neonacistov a hrdo prezentuje svoje členstvo v neonacistickom Azove.
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1166x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1701x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1624x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius
,