asfasdf ×

NázorObčana.sk

Úloha osobnosti v dejinách

 Aktuality

Štátne a národné záujmy sú na Západe len bábkovým divadlom... Krásne vidieť tú kontinuitu imperialistického úsilia...

20 November
2017 18:58:00

Foto: Facebook

Po porážke Tretej Svätej Ríše Rímskej chceli Briti a Američania v spojenectve s prezbrojeným Wehrmachtom okamžite zaútočiť na ZSSR (Operácia Nemysliteľné). To síce neprešlo, ale už v roku 1947 bola Trumanom  založená CIA (dovtedy USA nemali centralizovanú tajnú službu) a Rada národnej bezpečnosti NSC. Bratia Dullesovci ktorí obaja sedeli v NSC  pred týmto pôsobením sedeli v hniezdach investorov, Allan Dulles vo Švajčiarsku a John Foster Dulles na Wall Street..... Koho záujmy zastupovali je zrejmé.

Doktrína prijatá v NSC v roku 1953 okrem iného hovorí že "v svetovej rovnováhe síl sa USA musia usilovať o to, aby zlepšili svoje postavenie aj postavenie ostatného slobodného sveta zhoršením postavenia sovietskeho bloku."

Že išlo o udržanie kolonializmu je zjavné, už počas vojny za nezávislosť Vietnamu chcel vtedajší Eisenhowerov poradca Cutler a viceprezident Richard Nixon zaútočiť na Vietnam a podporiť prehrávajúcu koloniálnu armádu Francie. 
Eisenhower  to nedovolil, ale podporil rozdelenie Vietnamu na Severný a Južný. Využili polarizáciu spoločnosti.


Vzorec  „ak krajinu neviem ovládnuť vojensky,  tak ju destabilizujem a ovládnem aspoň jej časť“ sme už videli veľakrát. Vietnam, Kórea, India, trúfnem si povedať aj Československo... 
Podpora bábkovej vlády za účelom vlastného zisku je taktika viac než osvedčená, žiadna propaganda nie je príliš odporná,  žiadne klamstvo príliš veľké a žiadny biely kôň príliš zvrátený.

Robert Cutler, ak si dobre pamätám, pracoval pre United Fruit Company ktorá mala na starosti zdieranie Južnej Ameriky. Keďže v Južnej Amerike sa produkuje kokaín a v Juhovýchodnej Ázii ópium a keďže Cutler sedel v tej istej rade NSC, v ktorej sedí každý šéf CIA, môžeme sa len domnievať o aké rastlinky a plantáže tam naozaj išlo.

Prezident Nixon reálne zvažoval zvrhnutie atómovej bomby na Severný Vietnam od čoho ho odhovoril nový poradca (vo funkcii bol myslím len rok) historik Henry Kissinger. Poradcovia pre národnú bezpečnosť teda našťastie nie vždy celkom podporujú imperiálne snahy bábkovej vlády a nebolo by správne ich úlohu vnímať čisto jednostranne. Nezaujatý prístup a nadhľad je teda dôležitý a čiernobiele videnie sveta je nežiaduce..

Takže národné záujmy a demokracia v USA? Prvé dejstvo bábkového divadla. Druhé dejstvo začína, ak ľudia pochopia čo sa deje. Nastupuje druhá časť propagandy, že je všetko vopred pripravené a nedá sa s tým nič robiť. To je samozrejme čistá lož, má vyvolať u ľudí pocit bezmocnosti aby vzdali akúkoľvek snahu o reformu systému.

Ak by imperialisti mali takú moc akú im podaktorí v panike pripisujú, nepotrebovali by sa skrývať. Ak by naozaj mali neobmedzenú moc, asi by ich nikdy nevyhnali z Indie, Kuby, Kanady, USA, ZSSR...


Nezabúdajme že USA vznikli ako slobodná krajina, zbavili sa vplyvu Európskych monarchov a založili prvú demokratickú krajinu novodobej histórie.  Vykopali  anglických monarchov a to aj napriek ich podpore z Nemecka a vyslanému nemeckému kontingentu.

Katarína Veľká anglo-germánskych imperialistov napriek ich prosbám nepodporila. Vyhlásila že ak sa chcú Američania osamostatniť majú na to právo a vojenskú pomoc Britskej korune odmietla.


Listinné dôkazy sú, ak sa dobre pamätám, v múzeu v Petrohrade. Spojenectvo sociálne mysliacich osobností západu s Ruskom je okrem iného zjavné aj vtedy, keď sa pozrieme na čulé kontakty dvojice Roosevelt-Wallace s ruskými mystikmi Roerichom a Gurdjijevom.
Dobré vzťahy s Rusmi a otvorenosť vo vzťahu k ZSSR, boli príčinou odstavenia Henryho Agarda Wallacea po smrti Roosevelta a dosadení  Trumana. Wallacea  obviňovali že je „agent KGB“, podobne ako dnes obviňujú Trumpa.


S takýmito ľuďmi v čele USA by sa totiž nepodarilo naštartovať Studenú vojnu ale pokračovala by spolupráca medzi ZSSR a USA a to sa rozhodne nepozdáva monarchom. Šľachta má rada fašistov, nacistov, sionistov, džihádistov a podobných bláznov. Rozumný človek je totiž ako otrok nepoužiteľný….

Otcovia zakladatelia sa neraz vyjadrili o škodlivosti cirkvi, feudalizmu a samozrejme bánk, ktoré síce oficiálne vlastnili a riadili židia, ale v skutočnosti boli, sú a budú podriadené európskym, anglo-germánskym monarchom.


Napríklad nemeckej a rakúskej šľachte totiž bola odňatá politická moc, ale majetok im zostal. Chceli ho investovať, nemali však už armádu ktorá by mohla získavať kolónie silou. Preto použili svojich zamestnancov – bankárov, aby krajiny ovládali ekonomicky – v tom spočíva princíp kapitalizmu…

Že USA porazili Britov vo vojne za nezávislosť, ešte neznamená že sa zbavili aj ekonomickej nadvlády. Stále totiž funguje FED – dcérska banka (pobočka) Bank of England. Vo vojne Severu proti Juhu Briti vyzbrojovali a financovali otrokársky Juh, tajne dúfajúc v návrat USA do Britského impéria.

Boli Otcovia zakladatelia členmi hnutia Illuminati? Je zrejmé že áno a ako takí bojovali proti náboženským bludom a imperializmu feudálov. Henry Agard Wallace, človek ktorý  tak veľmi prekážal nástupu militarizmu a imperializmu USA je práve ten človek, ktorý presadil symboliku New World Order na dolárovú bankovku. Tým sa priamo prihlásil k odkazu Otcov zakladateľov a ideálov slobody....

O znovuzískanie politickej  moci, stratených kolónií a svetovládu sa európski feudáli usilovali a usilujú počas celej novodobej histórie. Najskôr s pomocou Hitlera v Nemecku s ktorým bol „veľký kamarát“ napríklad Edward VIII, neskôr v  USA čo sa im za Trumana aj reálne podarilo. Ak nerátame „drobný problém JFK“, ktorý „operatívne vyriešili“, tak militaristickú dobyvačnú politiku za pomoci US Army úspešne praktikujú. 

Zvrhnutí európski monarchovia a s nimi aj cirkev teda svoju  moc stratili len na krátko a dnes ju udržiavajú pomocou osvedčených metód a postupov. Pre pochopenie svetových udalostí je kľúčové sledovať činy jednotlivých osobností v dejinách.


Miroslav Galko

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1306x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1820x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1735x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1538x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,