asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ozbrojení ľudia vo vojenských uniformách zablokovali centrum Luhanska a niekoľko budov v meste, vrátane ministerstva vnútra

 Aktuality

Dnes v hlavnom meste Luhanskej ľudovej republiky došlo k ozbrojenému útoku. Ozbrojení ľudia vo vojenských uniformách zablokovali centrum Luhanska a niekoľko administratívnych budov v meste, vrátane ministerstva vnútra.

21 November
2017 19:30:12

 

Foto: Facebook

Miestne média uvádzajú, že ľudia vo vojenskej uniforme zablokovali vchody do budovy ministerstva vnútra, ktoré sa nachádza v centre mesta, na ulice Kocjubinského. Cestu zatarasili autobusmi a osobnými autami. Vedľa jedného vchodu stojí obrnené vozidlo. Ľudia v uniformách nekomunikujú s médiami a nevysvetľujú, čo sa vlastne deje. Taktiež zablokovali vchod a prístupové cesty k budove hlavy Luhanskej republiky. 

Zdroje z ministerstva vnútra pre média prezradili, že táto akcia je spojená s tým, že pred niekoľkými hodinami zbavili funkcie šéfa ministerstva vnútra Luhanskej republiky Igora Korneta a že údajne jeho ľudia sa pokúšajú „nastoliť spravodlivosť“. Niektorí zamestnanci ministerstva poslali hlave republiky Alexandrovi Plotnickému otvorený list, v ktorom vyjadrili svoju nespokojnosť s demisiou ich šéfa.

Luhanské média taktiež uvádzajú, že v noci na hranici zadržali veľkú skupinu ukrajinských diverzantov. Prízvukujú však, že táto epizóda v žiadnom prípade nijako nespojená s tým, čo sa v týchto chvíľach deje v centre Luhansku. Niektorí novinári sa domnievajú, že v Luhansku vypukol boj o moc a nik nevie odhadnúť, aké budú následky.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 299x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1087x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 557x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 741x 👤eugenius
,