asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kým sa v Luhansku ťahajú o moc, ukrajinská armáda využívajúc tento chaos zaútočila na prihraničné lokality

 Aktuality

Na mnohé chýry, ktoré sa objavili v európskych a ukrajinských médiách na margo toho, komu bude pomáhať Moskva v Luhansku, z Kremľa odznelo, že Rusko sa nebude miešať do vnútorných záležitostí LĽR a je to iba vnútorná vec Luhansku.

22 November
2017 18:03:13

 

Foto: Facebook

Dnes vystúpil aj hlava Luhanskej ľudovej republiky Igor Plotnickij a vyhlásil, že je situácia v Luhansku pod kontrolou. Ubezpečil obyvateľov republiky, že konfliktná situácia rieši, prebiehajú rokovania a všetky strany hľadajú cesty ku zmiereniu. Zdôraznil, že žiaden štátny prevrat nehrozí a bezpečnosť obyvateľov republiky nie je ohrozená. Prisľúbil, že sa bude snažiť o to, aby táto nepríjemná epizóda bola čo najskôr ukončená.

Na margo svojho „súpera“ Igora Korneta Plotnickij adresoval niekoľko nepríjemných slov a prízvukoval, že ten neporiadok, ktorý v Luhansku panoval včera, zapríčinil práve Igor Kornet. Vyhlásil, že bude žiadať trestné stíhanie pre Korneta: „Myslím si, že sme podcenili rozsah a závažnosť porušení zákona, ktorých sa dopustil bývalý minister vnútra. Ak sa Kornet rozhodol brániť podobným spôsobom, bola to jeho hrubá chýba,“ podčiarkol Plotnickij.


Ozvala sa aj susedná Donecká ľudová republika. Zástupca operatívneho veliteľa Ozbrojených síl DĽR Eduard Basurin prízvukoval, že Doneck nemá nič spoločné s udalosťami v Luhansku: „Je to susedné územie a my sa do toho nemiešame. Samozrejme si želáme, aby sa tam situácia upokojila a nevznikol seriózny konflikt,“ podčiarkol.

Ozbrojené sily Ukrajiny využívajúc chaos v Luhansku, zaútočili na prihraničné lokality pri meste Svetlodarsk. Na svojej facebookovej strane to uviedol ukrajinský dobrovoľník Jurij Mosjagin. Dodal, že sa na tomto útoku zúčastnila 54. mechanizovaná brigáda Ozbrojených síl Ukrajiny a dobrovoľnícky pluk Ajdar. Luhanské zdroje túto informáciu nepotvrdili, ale ani nepopreli. 

Dnes popoludní dočasne menovaný na funkciu ministra vnútra Luhanskej ľudovej republiky namiesto Igora Korneta Vladimír Čerkov sa zúčastnil na svojej prvej pracovnej porade  a pre média porozprával o súčasnej situácii v republike. Uviedol, že hlavu LĽR Igora Plotnického požiadal o menovanie nových ľudí na vedúce funkcie na ministerstve. Prízvukoval, že sú to skutoční profesionáli a s ich pomocou mieni stabilizovať situáciu v celej LĽR.  

Video si môžete pozrieť tu: 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,