asfasdf ×

NázorObčana.sk

V gruzínskej metropole Tbilisi viac, ako 20 hodín pokračovala operácia po likvidácii skupiny teroristov

 Aktuality

Gruzínske média informujú, že v hlavnom meste Tbilisi viac, ako 20 hodín pokračovala špeciálna operácia po likvidácii teroristickej skupiny, ktorá sa zabarikádovala v jednom z bytov na okraji mesta.

23 November
2017 20:07:22

 

Foto: Facebook

V minulosti bola to priemyselná štvrť, ale v súčasnosti žiaden z okolitých podnikov nefunguje, tunajší obyvatelia nemajú prácu a takmer jediným zdrojom výživy je prenájom bytov. Práve jeden z podobných bytov si prenajali teroristi.

Gruzínske bezpečnostné služby ich objavili a obkľúčili. Ale nedokázali prekvapiť teroristov a došlo k prestrelke, teroristi použili aj granáty. V následku bojov, ktoré s prestávkami trvali takmer 20 hodín, jeden gruzínsky vojak bol zabitý a jeden bol ťažko zranený.

Média informujú, že sa do protiteroristickej operácie bolo zapojených niekoľko stoviek príslušníkov rôznych bezpečnostných zložiek, niekoľko obrnených vozidiel Kobra, privolali aj sanitky a hasičov. V zóne operácie sa nachádzali aj všetci velitelia bezpečnostných zložiek.

Ministerstvo štátnej bezpečnosti Gruzínska uviedlo, že členovia danej teroristickej skupiny neboli občanmi Gruzínska. Majiteľkou bytu je matka jedného z údajných teroristov, etnického Čečena, ktorá už niekoľko rokov žije v Rakúsku.

Domáce média pripomenuli, že v Gruzínsku žije početná čečenská menšina. Práve tu bojovníci sa pripravovali na teroristické útoky proti ruským regiónom. Mnohí tunajší etnickí Čečeni bojovali v radoch Islamského štátu v Sýrii a Iraku. Preto domáce média prízvukujú, že niet sa čomu čudovať, že teroristi si vytvorili „štáb“ v jednom z bytov práve v Tbilisi. 

Gruzínska televízia vysielala priame prenosy z miesta činu. Odvysielala aj krátku reportáž o prvom zabitom teroristovi. Tlačová služba ministerstva štátnej bezpečnosti Gruzínska uviedla, že sa jedného z teroristov podarilo zatknúť. Niektoré gruzínske média uviedli, že teroristi mali aj rukojemníkov. Mnohí analytici a novinári kladú takmer rétorickú otázku: ako sa teroristom z obrovským množstvom zbraní podarilo dostať do hlavného mesta krajiny a pokojne sa „usalašiť“ v jednom z bytov? Ako to prehliadli bezpečnostné služby? 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2016x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2569x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2359x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2104x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,