asfasdf ×

NázorObčana.sk

Bezpečnostné služby Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky v priebehu spoločnej špeciálnej operácii zadržali skupinu ukrajinských diverzantov

 Aktuality

Napriek tomu, že hlava Luhanskej republiky Igor Plotnický „poslal“ do demisie šéfa ministerstva vnútra Igora Korneta, ten sa zúčastnil na spoločnej operácii doneckých a luhanských bezpečnostných služieb.

24 November
2017 20:33:10

 

Foto: Facebook

V priebehu tejto operácie donecké a luhanské bezpečnostné zložky zadržali skupinu ukrajinských diverzantov, ktorá pripravovala teroristické činy a vraždu niektorých vedúcich predstaviteľov Donecku a Luhansku. O výsledkoch tejto operácie v Luhansku informoval práve Igor Kornet.

Pre novinárov prezradil, že niektorí ukrajinskí špióni už dlhšie pôsobili v Luhansku a snažili sa destabilizovať celkovú situáciu v republike a paralyzovať činnosť vedúcich štátnych orgánov LĽR. Dodal, že títo špióni šírili dezinformácie za účelom diskreditácie niektorých najvyšších predstaviteľov republiky. Podčiarkol, že aj kvôli ich činnosti vypukol škandál s demisiou Igora Korneta.


Informáciu o úspešnej spoločnej špeciálnej operácii potvrdili aj v Donecku. Ministerstvo štátnej bezpečnosti Doneckej ľudovej republiky uviedlo, že bezpečnostné sily Donecku a Luhansku zadržali skupinu 10 ukrajinských diverzantov. Potvrdilo, že títo diverzanti pripravovali atentáty na vedúcich predstaviteľov oboch republík.

Ministerstvo štátnej bezpečnosti Doneckej ľudovej republiky taktiež informovalo, že v priebehu vyšetrovania, ktoré sa práve začalo, zistili, že na území oboch republík špionážnou činnosťou sa zaoberali minimálne dve veľké skupiny ukrajinských diverzantov, jednu z ktorých už zlikvidovali. Časť ukrajinských diverzantov zadržali v Luhanskej republike a onedlho zadržali aj druhú časť tejto skupiny, tento raz v Donecku – po atentáte na vicepremiéra Doneckej republiky Alexandra Timofejeva.

Tlačová služba ministerstva uviedla, že v súčasnosti donecké a luhanské bezpečnostné služby pátrajú aj po ďalších ukrajinských diverzantoch, ktorí ešte pôsobia na území oboch republík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 669x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 528x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 779x 👤eugenius
,