asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sovietskymi tankami T-80, ktoré hrdzaveli v Nemecku, vyzbroja ukrajinskú armádu bojujúcu na Donbase

 Aktuality

Viaceré ukrajinské média uviedli, že onedlho jednotky ukrajinskej armády, ktoré bojujú na Donbase, vyzbroja novými tankmi T-80. Experti však poukazujú na to, že nie sú to vôbec nové, ale staré sovietske tanky z minulého storočia.

25 November
2017 18:38:15

 

Foto: Facebook 

Novinári vypátrali, že sa tieto tanky pred 40 rokmi nachádzali v Nemecku a patrili do Skupiny sovietskych vojsk v tejto krajine. Neskôr boli prevezené do Charkova, kde sa dlhé roky „sušili“ v areálu Charkovského tankového závodu. Teraz ich zreparujú a vyzbroja týmito tankami jednotky ukrajinskej námornej pechoty, ktoré bojujú na Donbase.

Experti dodávajú, že časť zreparovaných tankov T-80BV už poslali do niektorých ukrajinských výsadkárskych brigád a nahradili nimi tanky ukrajinskej výroby T-64BM Bulat, ktoré sa vyznačujú neuveriteľnou poruchovosťou a desiatky strojov preto vrátili z frontu na reparáciu do Charkovského tankového závodu. Taktiež ukrajinskí experti pripomínajú, že namiesto ukrajinských tankov T-64BM Bulat ukrajinská armáda už využíva ďalšie modely sovietskych tankov – niektoré zreparované modifikácie tanku T-72.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko pred týždňom vyhlásil, že v budúcom roku ukrajinská armáda dokončí obnovu výzbroje prvého tankového bataliónu, ktorý vyzbroja práve zreparovanými tankami T-80. Oficiálny denník ukrajinského ministerstva obrany Národná armáda uviedol, že tento tankový batalión bude prevelený do jednotky ukrajinskej námornej pechoty, ktorá už od r. 2014 bojuje na Donbase.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

50 %
(8 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 665x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 778x 👤eugenius
,