asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čínsky premiér priletel do Európy a mieni budovať Novú Hodvábnu cestu a rozvíjať spoluprácu s EÚ a Ruskom

 Aktuality

Včera popoludní do Budapešti priletel čínsky premiér Li Kche-čchiang, ktorý sa tu zúčastní na 6. summitu vedenia Číny a krajín strednej a východnej Európy a Balkánu – združenia formátu 16 + 1. Informovala o tom čínska agentúra Xinhua.

27 November
2017 19:00:27

 

Foto: Xinhua

Na letisku Li Kche-čchiang počas krátkej tlačovej konferencie poznamenal, že v tomto roku si členovia združenia 16 + 1 pripomínajú piate výročie začiatku spolupráce Číny a krajín strednej a východnej Európy a Balkánu. Poukázal na to, že hlavným cieľom jeho návštevy sú rokovania o budovaní Novej Hodvábnej cesty. V rámci tohto projektu plánuje Čína významným spôsobom financovať obnovu a výstavbu ciest, železníc a prístavov na viacerých trasách medzi Čínou, EÚ a Ruskom.

V rámci tohto projektu má svoje záujmy aj Maďarsko, ktoré sa predovšetkým zaujíma o  modernizáciu železničného spojenia medzi Budapešťou a Belehradom. Aj do tohto projektu mieni sa Čína angažovať veľkou finančnou čiastkou. Čínsky hosť pripomenul dlhoročnú tradíciu čínsko-maďarskej spolupráce a vyjadril nádej, že jeho návšteva napomôže obohateniu čínsko-maďarských vzťahov a ďalšiemu rozvoju vzájomne výhodnej spolupráce.  

Najprv Li Kche-čchiang sa 26. – 29. novembra zúčastní na summitu vedenia Číny a krajín strednej a východnej Európy a Balkánu – združenia formátu 16 + 1. Túto skupinu tvoria: Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česko, Čierna Hora, Čína, Estónsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Macedónsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko.


Potom sa 30. novembra – 1. decembra Li Kche-čchiang zúčastní na 16. zasadnutí Rady premiérov štátov Šanghajskej organizácie spolupráce /ŠOS/ v Soči. Čínska agentúra Xinhua pripomenula, že v Európe čínsky premiér sa nachádza na pozvanie maďarského premiéra Viktora Orbána a ruského premiéra Dmitrija Medvedeva.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 534x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 465x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 702x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 982x 👤eugenius
,